Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Trasa głównej procesji Bożego Ciała w Lublinie

W czwartek 20 czerwca 2019 r. przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Tego dnia wierni wyjdą na ulice w procesji z Najświętszym Sakramentem. Centralna procesja w Lublinie wyruszy z katedry.

O 10.00 na placu Katedralnym zostanie odprawiona Msza św., a po niej ok. 11.15 wyruszy z archikatedry procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku procesja z archikatedry przejdzie nieco zmienioną trasą.

Jej uczestnicy przejdą z placu Katedralnego ulicami: Królewską, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Bernardyńską, przez plac Wolności, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na plac Katedralny. Zakończenie procesji zaplanowane jest ok. 13.00.

Ołtarze na trasie procesji będą usytuowane:
• przy Seminarium Duchowym (ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 6),
• przy kościele Nawrócenia św. Pawła (ul. Bernardyńska 5),
• przy kościele Świętego Ducha (ul. Krakowskie Przedmieście 2),
• przy kościele św. Piotra (ul. Królewska 9).

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej Msze św. w archikatedrze lubelskiej odprawiane będą w następujących godzinach: 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 19.00.

Od 19.30 na placu Zamkowym rozpocznie się 17. Koncert Chwały.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama