Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Jezus cię kocha

To hasło, które obiegło plac Zamkowy w Lublinie i trafiło do wielu tysięcy osób za sprawą SMS-ów wysyłanych przez tłum zgromadzony wokół Najświętszego Sakramentu.

Muzyczne uwielbienie na wielkiej scenie na pl. Zamkowym 20 czerwca poprzedziło adorację. Koncert, bez którego trudno wyobrazić sobie wieczór Bożego Ciała w Lublinie i w innych miastach naszego regionu, przyciągnął tysiące ludzi, którzy pragnęli oddać Panu chwałę, ale także tych, którzy ciągle szukają Boga w swoim życiu. Uwielbienie jak co roku poprowadził zespół Gospel Rain oraz specjalnie na tę okazję utworzony 100-osobowy Chór dla Jezusa.

Gwiazdą wieczoru tym razem był zespół Pectus. Na scenie pojawił się także kilkakrotnie dziennikarz „Gościa Niedzielnego” Marcin Jakimowicz, który podzielił się swoim doświadczeniem wiary. 

Marcin przekonywał zgromadzony na placu tłum, że uwielbienie nie jest emocją. – Możemy uwielbiać i kompletnie nic nie czuć – mówił. – Uwielbienie to decyzja. Decyduję, że oddaję chwałę Panu Bogu nie dlatego, że czuję, że coś od Niego otrzymałem, ale dlatego, że On jest godzien chwały – wyjaśniał. Przypomniał też, że już apostołom zabraniano głoszenia imienia Jezus. – Gdy wypowiadamy imię Jezus, to w piekle jest alarm. Przypominamy demonowi jego miejsce w szeregu – podkreślał. 

Organizatorzy koncertu na czele z ks. Mirosławem Ładniakiem zachęcili wszystkich do dzielenia się swoją wiarą z tymi, których na koncercie nie ma. – Wyciągnijcie telefony i wyślijcie SMS-y do tych, którzy dziś najbardziej potrzebują słów mówiących o tym, że Jezus ich kocha – zachęcał ks. Mirek.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama