Nowy numer 08/2020 Archiwum

Jezus cię kocha

To hasło, które obiegło plac Zamkowy w Lublinie i trafiło do wielu tysięcy osób za sprawą SMS-ów wysyłanych przez tłum zgromadzony wokół Najświętszego Sakramentu.

Hasłem przewodnim tegorocznego siedemnastego już lubelskiego koncertu były słowa: „W mocy Ducha Świętego”. W centrum jak zwykle był Najświętszy Sakrament. Adorację poprowadził abp Stanisław Budzik. 

Arcybiskup przypomniał słowa św. Pawła: Nikt nie może bez pomocy Ducha Świętego powiedzieć, że Jezus jest Panem. – Potrzebujemy Ducha Świętego, aby Chrystusa pokochać, zrozumieć, aby mieć odwagę za Chrystusem pójść – tłumaczył. Metropolita podkreślił także, że Duch Święty działa we wszystkich sakramentach Kościoła, także w sakramencie Eucharystii. – To Jego mocą chleb i wino, dary przyniesione przez nas do ołtarza, zostają przemienione w Ciało i Krew Chrystusa, abyśmy Go mogli przyjmować i adorować, tak jak czynimy to teraz w tym wspaniałym koncercie chwały Bożej. Chwały Bożej, która zawsze jest chwałą człowieka. Bo Bóg nie jest konkurentem człowieka. Im większa jest chwała Boża, tym większy jest pożytek i radość człowieka – mówił abp Budzik.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama