Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Górki czechowskie zostaną jednak zabudowane

Dziś przed godz. 5 rano radni miejscy większością głosów podjęli uchwałę pozwalającą na częściowe zabudowanie górek czechowskich.

Po długiej walce o ochronę przed zabudową blokami górek czechowskich 1 lipca Rada Miasta Lublin przyjęła studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, pozwalające na zabudowę przez dewelopera ok. 25 ha tego terenu. 

 Uchwałę poparło 17 radnych, przeciw głosowało 12, dwóch natomiast wstrzymało się od głosu. Uchwała zakończyła nadzwyczajną sesję, która rozpoczęła się 30 czerwca o godz. 9 rano. 

Sprawa górek czechowskich ciągnęła się już od wielu lat. 100-hektarowy teren jest własnością spółki deweloperskiej TBV, która od dawna planowała wybudować tam bloki mieszkalne. Dotychczas jednak nie pozwalały na to obowiązujące rozwiązania planistyczne.

Przeciw zabudowie, nawet częściowej, opowiedzieli się mieszkańcy Lublina, którzy wzięli udział w referendum 7 kwietnia. Większość lublinian postulowała, aby ten teren przekształcić w kompleks sportowo-rekreacyjny.

Na podstawie dzisiejszej uchwały deweloper na 25 hektarach wybuduje bloki, a na pozostałych 77 hektarach ma wybudować park naturalistyczny o wartości nie mniejszej niż 10 milionów złotych, a później przekazać miastu za symboliczną złotówkę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama