Nowy numer 2/2021 Archiwum

Górki czechowskie zostaną jednak zabudowane

Dziś przed godz. 5 rano radni miejscy większością głosów podjęli uchwałę pozwalającą na częściowe zabudowanie górek czechowskich.

Po długiej walce o ochronę przed zabudową blokami górek czechowskich 1 lipca Rada Miasta Lublin przyjęła studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, pozwalające na zabudowę przez dewelopera ok. 25 ha tego terenu. 

 Uchwałę poparło 17 radnych, przeciw głosowało 12, dwóch natomiast wstrzymało się od głosu. Uchwała zakończyła nadzwyczajną sesję, która rozpoczęła się 30 czerwca o godz. 9 rano. 

Sprawa górek czechowskich ciągnęła się już od wielu lat. 100-hektarowy teren jest własnością spółki deweloperskiej TBV, która od dawna planowała wybudować tam bloki mieszkalne. Dotychczas jednak nie pozwalały na to obowiązujące rozwiązania planistyczne.

Przeciw zabudowie, nawet częściowej, opowiedzieli się mieszkańcy Lublina, którzy wzięli udział w referendum 7 kwietnia. Większość lublinian postulowała, aby ten teren przekształcić w kompleks sportowo-rekreacyjny.

Na podstawie dzisiejszej uchwały deweloper na 25 hektarach wybuduje bloki, a na pozostałych 77 hektarach ma wybudować park naturalistyczny o wartości nie mniejszej niż 10 milionów złotych, a później przekazać miastu za symboliczną złotówkę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama