Nowy numer 2/2021 Archiwum

Podejmij wyzwanie i poświęć rok dla Jezusa

Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca prowadzi nabór dla chłopców chcących zamieszkać w Domu Formacyjnym Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie.

Centrum Formacji Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji na lubelskim Sławinku funkcjonuje od września 2017 r.

Młodzi mężczyźni przez rok modlą się razem i rozwijają wiarę. Dzięki stworzonym przez wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca warunkom, mogą rozeznawać swoje powołanie.

Dom, jak mówi inicjator jego powstania, dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji ks. Krzysztof Kralka, funkcjonuje w kilku wymiarach. - Pierwszy to przede wszystkim wymiar modlitewny - podkreśla. - Wspólnie celebrujemy całą liturgię godzin. Spotykamy się o 6.30, odmawiamy jutrznię i godzinę czytań, potem mamy wspólnotową Mszę św., a po niej rozmyślanie. Zaraz po modlitwie razem jemy śniadanie.

Jak w każdym domu, śniadanie to czas dzielenia się obowiązkami, które w danym dniu trzeba wykonać, poczynając od najbardziej prozaicznych rzeczy, czyli sprzątania, po pracę w biurze Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Praca każdego z mieszkańców trwa do godziny 12.45. Kolejnym etapem jest modlitwa południowa a po niej obiad. - Po obiedzie zazwyczaj pijamy wspólnie kawę i potem każdy ma czas do własnej dyspozycji - opowiada ks. Krzysztof. - Od godziny 16 jest studium, czyli chwilę na rozwój osobisty, lekturę czy naukę związaną z ewangelizacją. W czasie studium jest też druga medytacja. O godzinie 18.30 spotykamy się na nieszpory i różaniec. Później jest kolacja, a po niej czas wolny i rekreacja wspólnotowa. O godzinie 21 mamy adorację zakończoną kompletą.

Rok formacyjny polega na zamieszkaniu od 1 października 2019 do 30 czerwca 2020 w Domu Formacyjnym PSNE przy ul. Monte Cassino 16a w Lublinie.
Pobyt w domu jest bezpłatny. Wspólnota przygotowała osiem miejsc. Aktualnie zostały jeszcze cztery. 

Każdy kto chciałby podjąć się takiego wyzwania i jest pełnoletni oraz formuje się w jakiejś wspólnocie, powinien zgłosić się bezpośrednio do ks. Krzysztofa Kralki. Swoją chęć można zadeklarować mailowo pisząc na adres: krzysztof.kralka@gmail.com i w treści maila podać swój numer telefonu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama