Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Jeżeli interesujesz się wiarą i chrześcijaństwem - zacznij studiować teologię na najlepszym wydziale w Polsce

Wydział Teologii KUL przygotował nową formę studiów licencjackich, przygotowujących do doktoratu. Studia te będą prowadzone w 11 specjalizacjach.

Studia z zakresu teologii – to nie tylko oferta dla przyszłych duchownych czy katechetów. To także oferta dla tych wszystkich osób, które chcą pogłębić wiedzę na temat chrześcijaństwa, Biblii, wiary i człowieka, także w jego relacji do innych osób, do Boga i świata stworzonego.

Wydział Teologii KUL przygotował nową formę studiów licencjackich, przygotowujących do doktoratu. Oferta związana jest z dążeniem do zachowania wiodącej roli w polskim kształceniu teologicznym, odpowiadającej zróżnicowanym potrzebom Kościoła. Studia na Wydziale Teologii KUL będą prowadzone w 11 specjalizacjach:

 • Nauki biblijne
 • Historia Kościoła i patrologia
 • Teologia dogmatyczna
 • Teologia fundamentalna
 • Teologia moralna
 • Ekumenizm
 • Teologia duchowości
 • Teologia praktyczna
 • Duszpasterstwo rodzin
 • Katechetyka
 • Liturgika i homiletyka

Studia licencjackie będą miały formę stacjonarną, dla wszystkich zakwalifikowanych uczestników będą bezpłatne. Ich czas trwania to dwa lata – czyli cztery semestry. Studia biblijne będą poprzedzone rokiem propedeutycznym – przeznaczonym na naukę języków biblijnych.

– Studia licencjackie będą zwieńczone egzaminem i uzyskaniem kanonicznego tytułu licencjata teologii w okresowej specjalizacji teologicznej – informują organizatorzy.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Rekrutacji KUL – www.kandydat.kul.pl, email: rekrutacja@kul.pl, tel. 81 445 41 37 lub w Dziekanacie Wydziału Teologii – tel. 81 445 38 41, email:wt@kul.pl.

W tegorocznym Rankingu Kierunków Studiów „Perspektyw” teologia na KUL utrzymała pozycję lidera w Polsce. 

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – stopień naukowy doktora można uzyskać w ramach szkoły doktorskiej lub w trybie eksternistycznym (odpłatnie). Osoby ubiegające się o przyjęcie na studia licencjackie będą mogły jednocześnie aplikować do szkoły doktorskiej KUL w dyscyplinie nauki teologiczne, aby przygotować w niej rozprawę doktorską. Rekrutacja do szkoły doktorskiej KUL będzie się odbywać w trybie konkursowym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama