Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Sześciu kandydatów do seminarium duchownego w Lublinie

To młodzi mężczyźni m.in. z Lublina, Lubartowa, Chełma, Piły i Krakowa. Drugi zjazd dla kandydatów już w połowie września.

Od 5 do 7 lipca odbywało się pierwsze spotkanie dla nowych kandydatów do seminarium duchownego w Lublinie. Zgłosiło się sześciu mężczyzn. Wszyscy zostali przyjęci na pierwszy rok studiów i formacji. Kolejny zjazd odbędzie się od 13 do 15 września.

- Motywacja obecnych kandydatów do seminarium duchownego jest taka, jak w przypadku poprzednich pokoleń: chcą służyć Bogu. W ich gronie są tacy, którzy byli ministrantami, dorastali w bliskości ruchu oazowego, ale też tacy, którzy nie należeli do żadnych wspólnot, jednak decyzję o wstąpieniu do seminarium podjęli pod wpływem przeżyć związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży - komentuje ks. Andrzej Flis, ojciec duchowny w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie.

- Mimo, że kolejny zjazd odbędzie się we wrześniu, już teraz mamy sygnały i deklaracje od kolejnych kandydatów - dodaje ks. Flis.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama