Nowy numer 23/2020 Archiwum

Sanktuarium św. Anny w Lubartowie. Dołącz do krucjaty za małżonków

W sanktuarium patronki rodzin - św. Anny w Lubartowie można dołączyć do krucjaty w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Nabożeństwo odbędzie się przed uroczystościami odpustowymi.

Lipcowe uroczystości ku czci św. Anny w Lubartowie ściągają do bazyliki wiernych nie tylko z okolicznych parafii, ale i innych zakątków. W tym roku odpust ku czci babci Pana Jezusa będzie połączony z nową inicjatywą, jaka idzie przez Polskę - krucjatą w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem.

- Kto jeśli nie my, mający w zasięgu ręki Patronkę rodzin, powinien propagować krucjatę za małżeństwa? Dlatego kiedy dowiedzieliśmy się o takiej inicjatywie, postanowiliśmy zachęcić ludzi do włączenia się w to dzieło. Będzie to możliwe 26 lipca o 10.30 przed uroczystą Sumą odpustową w parafii św. Anny. Każdy jest zaproszony, by modlić się specjalną modlitwą za konkretne małżeństwo, o którym wiemy, że zmaga się z trudnościami, lub za małżeństwo Bogu wiadome. Modlitwa trwa przez 6 miesięcy każdego dnia - wyjaśnia ks. Andrzej Juźko, proboszcz parafii św. Anny w Lubartowie.

Wyjaśnienie, czym jest krucjata, i informacje o modlitwie poprowadzi ks. Grzegorz Trąbka, diecezjalny duszpasterz rodzin. Każdy otrzyma także obraz z modlitwą, którą należy codziennie odmawiać.

- Zapraszam serdecznie do Lubartowa. Świętowanie odpustu ku czci św. Anny rozpoczniemy już 24 lipca o godz. 18.00 od Mszy św. na  cmentarzu i modlitwy za zmarłych. 25 lipca o godz. 18.00 Msza św. w bazylice, po której wyruszy procesja z obrazem św. Anny ulicami Lubartowa. Natomiast w sam dzień odpustu o 9.00 Msza św. dla dzieci z indywidualnym błogosławieństwem, o 10.30 nabożeństwo krucjaty za małżonków, a o 11.00 Suma odpustowa pod przewodnictwem bp Mieczysława Cisło - zaprasza proboszcz.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama