Nowy numer 03/2020 Archiwum

Uwalnianie w toku, czyli SMAL 2019

Od 22 do 25 sierpnia potrwa Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie. Prezentujemy pełny program.

Nie zabraknie zabawy, spotkań, koncertów, zajęć integracyjnych i warsztatów oraz modlitwy. Zaplanowano ciekawe konferencje i pyszne jedzenie. Wśród gości znalazł się m.in. Jacek Pulikowski z cyklem konferencji. Ciągle istnieje możliwość zapisów na to wydarzenie.

Hasło tegorocznego SMAL brzmi: "Uwolnij się!". Pierwsze spotkanie tego typu odbyło się w 2013 roku. - To bardzo ważny czas dla młodzieży. Po pierwsze dlatego, że to trochę podsumowanie wakacji, zrobienia ze sobą porządku, ale z drugiej strony także nabranie sił do rozpoczynającego się roku szkolnego. Często jeszcze po minionym roku młodzi są duchowo wypruci, wyjałowieni, zmęczeni i potrzebują zatrzymania się i poukładania swoich spraw na nowo. Wszyscy potrzebujemy takiego serwisu duchowego, a zarazem wejścia w siebie i zobaczenia, na jakim etapie jestem i co dalej ze mną - mówi ks. Emil Mazur, dyrektor SMAL. Pełny i szczegółowy program TU.

W nawiązaniu do tegorocznego hasła będzie mowa o tym, aby przede wszystkim uwolnić się od stereotypów, od myślenia związanego ze światem, i wejść w głąb siebie, zastanowić się, co mi jest potrzebne. - Będziemy poruszać takie tematy, jak: kogo słuchać, aby słyszeć dobrze, kiedy puścić rodziców w odstawkę, czy warto bawić się w dorosłość, czy w ogóle dorosłość jest zabawą, jak to zrobić, żeby być sobą, spełniać marzenia czy czekać, aż spełnią się same i co wybierać w życiu, żeby nie żałować - wylicza ks. Mazur.

Każdy dzień na SMAL-u rozpocznie się wspólną modlitwą, po niej będą śniadanie i konferencja. Później organizatorzy zaplanowali pracę w grupach po to, by każdą konferencję przepracować. Kolejny punkt to Msza św., po niej obiad i znowu konferencja. Na sobotę zaplanowano popołudnie z warsztatami.

- Przygotowaliśmy 25 różnych tematycznie warsztatów, m.in.: muzyka gregoriańska, fitness, modlitwa, rzemieślnictwo, samoobrona, film czy fotografia - wylicza dyrektor SMAL.

Spotkanie młodych w Garbowie to cykliczne wydarzenie, organizowane przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży we współpracy z wieloma wspólnotami naszej diecezji. Jest również wspierane przez katolików, którzy rozumieją znaczenie tego typu wydarzeń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama