Nowy numer 04/2020 Archiwum

Zmarł były eurodeputowany, prof. KUL Zbigniew Zaleski

O śmierci swojego profesora poinformował Katolicki Uniwersytet Lubelski.

KUL na swojej stronie pożegnał profesora psychologii, dziekana Wydziału Nauk Społecznych w latach 1999-2005, wieloletniego kierownika Katedry Psychologii Emocji i Motywacji. 

Zbigniew Zaleski urodził się 29 kwietnia 1947 w Rogozińcu. W 1972 roku ukończył studia z zakresu psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1994 r. otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych. Wykładał m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na KUL. 

Dwukrotnie był posłem do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej. 

Msza św. żałobna zostanie odprawiona 6 września 2019 r. (piątek) o 9.00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie przy ul. Powązkowskiej 14.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się bezpośrednio po Mszy św. na cmentarzu Stare Powązki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama