Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zbliża się wielki naukowy piknik dla najmłodszych

O tym, że nauka może być fascynująca już dla dzieci, przekonują od kilku lat naukowcy z różnych uczelni, zapraszając całe rodziny na kolejny Festiwal Nauki.

Wielkimi krokami zbliża się XVI Lubelski Festiwal Nauki. Zapraszamy do udziału w Pikniku Naukowym LFN, który odbędzie się 15 września 2019 r. od godz. 10 do 16 na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.

Hasło tegorocznej edycji Festiwalu to "Nauka – technika – innowacje", a głównym organizatorem jest Politechnika Lubelska. Jak co roku, lubelskiej uczelnie przygotowały cykl ciekawych warsztatów, pokazów, doświadczeń i konkursów skierowanych zarówno do najmłodszych, jak i nieco starszych miłośników nauki. Celem inicjatywy jest rozbudzenie ciekawości świata i czystej radości poznawania jego tajemnic.

– Tego dnia zaprezentujemy łącznie aż 27 różnorodnych pokazów, gier i warsztatów naukowych. Zakres tematyczny jest bardzo szeroki – od matematyki, przez biologię, zagadnienia filozoficzne i socjologiczne. Nie zabraknie również pasjonujących eksperymentów chemicznych, aspektów psychologicznych i wyzwań sportowych. Wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu i sterowaniu robotami oraz zobaczyć, czym różni się wirtualna rzeczywistość od rzeczywistości rozszerzonej - informuje Katarzyna Skałecka z biura prasowego UMCS.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama