Nowy numer 4/2023 Archiwum

Noc Księgarń. Takiej nocy jeszcze nie było!

Przed nami pierwsza edycja akcji Noc Księgarń. W Lublinie bierze w niej udział sześć nieco mniejszych, ale wyjątkowo klimatycznych sklepów z książkami. Wśród nich katolicka księgarnia Świętego Pawła.

Jest to pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Po Nocy Konfesjonałów, Muzeów, Nocy Bibliotek, Nocy Kultury, przyszedł czas na Noc Księgarń.

20 września w kilkudziesięciu księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia, które ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych. W Lublinie w akcji bierze udział sześć małych, kameralnych miejsc, w których na co dzień można spotkać się z dobrą książką, ale też wyjątkową atmosferą. 

Wśród lubelskich uczestników wydarzenia jest m.in. katolicka księgarnia Świętego Pawła. - Włączyliśmy się w tę akcję, bo to coś wyjątkowego, czego jeszcze w Polsce nie było - mówi kierownik księgarni Paweł Lipa. - Chcemy pokazać naszą pracę nocą naszym przyjaciołom, klientom oraz wszystkim tym, którzy kochają książki.

W czasie Nocy Księgarń, która potrwa od godz. 18.30 do 23, w księgarni przy ul. Królewskiej 6 będzie można osobiście spotkać ks. Arkadiusza Paśnika, autora niezwykle popularnych książek takich jak "Obietnica", "Znamię" czy "Lęk". - Wszystkie jego książki będzie można kupić ze specjalnym rabatem - podkreśla P. Lipa. 

Przewidziany jest też wyjątkowy warsztat dla kobiet, który na podstawie bestseleru Kristen Clark i Bethany Baird zatytułowanego "Boska kobieta" przeprowadzą panie ze wspólnoty Urzekająca. - Tę książkę także będziemy mieć w wyjątkowej cenie. To nowość, ale dla gości, którzy przybędą do nas w nocy 20 września mamy specjalną promocję. 

Księgarnia przygotowała także wiele obniżek na pozostałe pozycje książkowe, ale nie tylko. - Promocje będą sięgały nawet do 40 proc., więc warto do nas zajrzeć - zachęca Paweł. 

Wielbiciele planszówek także znajdą tu coś dla siebie. - Po wszystkich spotkaniach zapraszamy miłośników gier bez prądu do wspólnego stołu, na którym znajdą się m.in. bardzo fajne chrześcijańskie planszówki, takie jak "Królestwo" czy "Gościniec", ale także i inne gry. Nie zabraknie też dobrej kawy - zaznacza kierownik księgarni.

Noc Księgarń - nietypowo, bo już od godz. 11 przed południem rozpocznie się w Księgarni U Hieronima w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego przy ul. Narutowicza 4 w Lublinie. - Rozpoczniemy spotkaniem z panią Agnieszką Starok - autorką książeczek dla dzieci. O 17 rozpocznie się wernisaż lubelskiej malarki Krystyny Głowniak. Od 19 proponujemy zabawę w rytmie samby - koncert niesamowitej grupy Mortimo. Od 20 to czas wirtualnego spaceru z Joanną Zętar po "Lubinie, którego nie ma” - wokół książki autorki „Lublina, którego nie ma” - informują organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy