Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Kolacja, która może wszystko zmienić. Zaproszenie na kurs Alpha

Kurs Alpha jest dla każdego, kto szuka odpowiedzi na ważne pytania, ale też i dla tych, którzy poszukują przyja­źni, spotkań w grupie lub choćby chcą spędzić ciekawie czas. Zacznie się kolacją.

W kursie może uczestniczyć każdy, zarówno osoby starsze, jak i młodsze; wierzący, ale też ci, którzy wątpią. Spotkania są przeznaczone zwłaszcza dla tych, którzy nie wierzą, że w ich życiu może się coś zmienić

Kurs ALPHA rozpocznie się w parafii św. Maksymiliana w poniedziałek 23 września 2019 r. o godz. 18.00 uroczystą kolacją w Domu Jana Pawła II, podczas której zostanie przedstawiona idea kursu.

- Można przyjść na jedno spotkanie i zobaczyć jak to wygląda, a jeśli się nie spodoba, nie wrócić już więcej, bez tłumaczenia się. Dlaczego więc nie spróbować? Można też będzie zdecydować się na udział w całym kursie, który obejmuje 10 spotkań - wyjaśniają organizatorzy.

W programie: wspólna uroczysta kolacja, krótki wykład i na koniec rozmowa, podczas której można wymienić się spostrzeżeniami, dotyczącymi wykładu, ale nie tylko. Można też zadać pytanie, które nas nurtuje, a którego być może nigdy nie wypowiedzieliśmy wobec innych.

- Chcemy zadbać o to, aby wszyscy czuli się swobodnie, mogli wyrażać swoje zdanie lub opinie i nie być ocenianymi. Można też nie mówić nic, jeśli nie mamy ochoty lub śmiałości. Wszystkie punkty programu kursu mają służyć zgłębianiu podstaw wiary chrześcijańskiej w sposób, w jaki być może nigdy jeszcze nie poznawałeś tematów wiary w przyjaznym, szczerym i nieformalnym otoczeniu, przy kawie i herbacie - podkreślają organizatorzy.

Udział w kolacji ALPHA i kolejnych spotkaniach jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych prosimy jednak o zgłoszenie chęci uczestnictwa albo poprzez zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej, albo poprzez przesłanie SMS lub zgłoszenie telefoniczne na numer podany na stronie parafii.

Zgłoszenia: Rafał, tel. 604 593 377.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama