Nowy numer 08/2020 Archiwum

Czy kazimierski wąwóz zostanie zabetonowany?

Najprawdopodobniej pod koniec miesiąca do Wąwozu Czarnego w Kazimierzu Dolnym wjedzie ciężki sprzęt i rozpoczną się prace mające na celu utwardzenie terenu.

Przez jeden z najpiękniejszych lessowych wąwozów Kazimierza Dolnego biegnie alternatywna droga dojazdowa do kilku posesji.

Mieszkańcy tych domów w okresie jesiennym i wiosennym, gdy padają deszcze, mają trudności z przebyciem tej drogi. Kazimierski magistrat zadecydował, że trasa biegnąca w wąwozie zostanie wyłożona betonowymi płytami. 

Decyzja spotkała się z protestem wielu osób, które uważają, że w ten sposób walory przyrodnicze tego miejsca - szczególnie, ze względu na to, że wąwóz jest  bardzo wąski, zostaną zniszczone. 

Wąwozy kazimierskie są unikatem w skali kraju. Zdaniem protestujących, którzy wystosowali do władz miasta pismo, w którym proszą o nieutwardzanie tego terenu, to dewastacja dziedzictwa narodowego.

Urząd miasta ma już podpisaną umowę z wykonawcą i wkrótce do wąwozu wjedzie ciężki sprzęt. Na wykonanie prac miasto otrzymało dotację z budżetu państwa, więc trudno jest się w tej chwili wycofać.

Prace zgodnie z umową mają być zakończone do 31 października. Mieszkańcy Kazimierza Dolnego, ale także wielu ludzi z całej Polski, nie wykluczają dalszych protestów. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama