Nowy numer 08/2020 Archiwum

Od klasyki do chimer

700 wystąpień, 7 wykładów plenarnych, 9 paneli dyskusyjnych, 20 sekcji tematycznych. Filozofowie z całej Europy, ale też Chin i Japonii, dyskutowali na KUL.

− To jest wielkie bogactwo, które przejawia się w programie tego zjazdu – podkreślał. Problematyka spotkania filozofów była bardzo różnorodna i dotykała zarówno filozofii klasycznej, jak i współczesnej. − Chcieliśmy przedyskutować najnowsze pojawiające się problemy m.in. samochodów autonomicznych i decyzji podejmowanych przez komputery, chimer międzygatunkowych, ogromnych ilości danych informacyjnych, z którymi się spotykamy, nowoczesnych mediów, nowoczesnej sztuki. Dyskutujemy też oczywiście o problemach klasycznych, które kojarzą się z filozofią, jak relacja człowieka do świata i świata do człowieka, czy bytów nadprzyrodzonych do człowieka, i odwrotnie – tłumaczył dr Andrzej Zykubek. Spotkanie trwało od 9 do 14 września.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama