Nowy numer 3/2021 Archiwum

Trzynastu kandydatów do seminarium duchownego w Lublinie

Na pierwszy rok studiów na KUL i formacji w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie zgłosiło się 13 kandydatów.

Od 5 do 7 lipca odbywało się pierwsze spotkanie dla nowych kandydatów do seminarium duchownego w Lublinie. Zgłosiło się wtedy sześciu mężczyzn. Natomiast od 13 do 15 września odbyło się drugie spotkanie dla kandydatów do seminarium duchownego. Przyjętych zostało siedmiu mężczyzn. – Łącznie zgłosiło się 13 kandydatów, należy mieć nadzieję, że wszyscy rozpoczną nowy rok akademicki i formacji – mówi ks. Andrzej Flis, ojciec duchowny w MSD w Lublinie.

Trzynastu kandydatów do seminarium duchownego w Lublinie   Kandydaci, którzy zgłosili się we wrześniu oraz ks. rektor i ojciec duchowny. seminarium lublin

Wszyscy alumni przyjadą do seminarium mieszczącego się przy ul. Wyszyńskiego 6 w Lublinie wieczorem 30 września. 1 października rozpoczną nowy rok akademicki i formacyjny. Głównym punktem pierwszego dnia nowego roku akademickiego będzie Msza św. w kościele seminaryjnym.

– Motywacja obecnych kandydatów do seminarium duchownego jest taka, jak w przypadku poprzednich pokoleń: chcą służyć Bogu. W ich gronie są tacy, którzy byli ministrantami, dorastali w bliskości ruchu oazowego, ale też tacy, którzy nie należeli do żadnych wspólnot, jednak decyzję o wstąpieniu do seminarium podjęli pod wpływem przeżyć związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży – komentuje ks. Flis.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama