Nowy numer 04/2020 Archiwum

Sąd uchylił zakaz marszu równości

Sąd okręgowy w Lublinie uchylił zakaz marszu równości w Lublinie, jaki wydał prezydent Krzysztof Żuk. Decyzja jednak nie jest prawomocna i władze miasta mogą się od niej odwołać.

Planowany na sobotę marsz równości miał zostać odwołany decyzją prezydenta Krzysztofa Żuka, który wydał zakaz jego organizacji w Lublinie, tłumacząc to względami bezpieczeństwa. Organizatorzy marszu odwołali się do sądu, a ten miał 24 godziny na rozpatrzenie skargi. Dziś uchylił prezydencki zakaz.

Sędzia Jolanta Szymanowska powiedziała, że ustalenia stanu faktycznego dokonane w sprawie nie pozwalają na ocenę, że uczestnicy drugiego marszu równości w Lublinie stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób, lub mienia w znacznych rozmiarach. Tym samym uchyliła zakaz.

Sprawa nie jest jednak jeszcze ostatecznie przesądzona, bo czwartkowe orzeczenie jest nieprawomocne. Ratusz może się jeszcze odwołać do Sądu Apelacyjnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • velario-new
    26.09.2019 23:21
    W Warszawie też mieliśmy kiedyś prezydenta, który zakazywał parad równości, ale czy dziś ktoś go pamięta? Przeminął, tak jak epoka, którą reprezentował. Na Lublin też przyjdzie czas.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama