Nowy numer 07/2020 Archiwum

Spotkanie misjonarzy odpowiedzialnych za media

Piętnastu Ojców Białych z 10 krajów przyjechało do Polski, by zastanowić się, jak poprzez media mówić ludziom o misjach i potrzebach kościoła w Afryce. Spotkanie odbyło się w domu Misjonarzy Afryki w Natalinie.

W domu zakonnym ojców białych w podlubelskim Natalinie odbyło się spotkanie misjonarzy odpowiedzialnych za media w europejskiej prowincji zgromadzenia. Wzięło w nim udział 15 ojców z 10 krajów.

- Był to czas, aby zastanowić się, jak mówić do współczesnego człowieka o misyjnym charyzmacie zgromadzenia, o miłości do Afryki, w szczególności w duszpasterstwie powołaniowym. W spotkaniu wziął udział także o. Ignatius Anipu z Rady Generalnej, który przedstawił referat zatytułowany „Misje jako spotkanie” - mówi o. Paweł.

W ciągu czterech dni (od 23 do 27 września) misjonarze dokonali analizy swoich mediów - drukowanych i cyfrowych - oraz swojej obecności w mediach społecznościowych.

Spotkaniu przyświecała myśl, że te nowe przestrzenie cyfrowe to nie tylko narzędzia, których trzeba używać, ale przestrzenie, w których trzeba zamieszkać, nauczyć się ich języka i specyficznej kultury; tak jak to robią Misjonarze Afryki od 150 lat na misjach w Afryce, ucząc się kultur i języków ludzi, do których są posłani.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama