Nowy numer 07/2020 Archiwum

To zadanie dla wszystkich

− Od momentu chrztu świętego każdy z nas powołany jest do misyjności, do której uzdalnia nas Duch Święty − mówił bp Mieczysław Cisło podczas Mszy św. kończącej Forum Misyjne archidiecezji lubelskiej.

O powołaniu każdego do misyjności mówił również bp Mieczysław Cisło podczas Mszy św. w lubelskiej archikatedrze kończącej forum.

− Wraz z chrztem świętym zostaliśmy włączeni do Kościoła, który ze swej natury jest misyjny. Duch Święty, którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania, uzdalnia nas do działania. Każdy ochrzczony jest misjonarzem, to zadanie nie tylko zgromadzeń misyjnych czy osób duchownych, ale każdego chrześcijanina − mówił bp Mieczysław.

Z naszej diecezji obecnie na misjach pracuje 27 kapłanów, z tego 9 poza Europą. Pozostali w krajach europejskich, w znacznej części na Wschodzie. W wielu szkołach działają koła misyjne włączające dzieci w temat głoszenia Ewangelii. – Jak wielkie owoce mogą przynieść takie spotkania, świadczy fakt, że tylko z naszego koła misyjnego wywodzi się trzech misjonarzy – mówi Elżbieta Czarnota, która od 30 lat jest opiekunem tej grupy w parafii św. Józefa.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama