GN 04/2020 Archiwum

Nie żyje Onufry Koszarny, miejski trębacz. Miał 86 lat

Niemal przez ćwierć wieku grał w południe hejnał Lublina. Informację o śmierci miejskiego trębacza podał Urząd Miasta w Lublinie.

Informację o śmierci Onufrego Koszarnego, wieloletniego miejskiego trębacza podał w poniedziałek 21 października wieczorem Urząd Miasta Lublin.

– Przez prawie 25 lat od 1991 roku pan Onufry grał w południe hejnał Lublina przy ważnych okazjach, świętach i na początek sesji Rady Miasta. Zawsze cieszył się ogromnym szacunkiem i budził wielką sympatię. Jutro flaga Lublina na balkonie ratusza zostanie opuszczona do połowy masztu, a następca pana Onufrego odegra melodię „Cisza”. Niech spoczywa w pokoju – napisano na stronie urzędu.

Onufry Koszarny urodził się w 1933 r. w Hucie Dzierążyńskiej koło Tomaszowa Lubelskiego. Był samoukiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama