Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Katarzyna Lewandowska-Sienkiewicz piątym w tym roku szefem Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Grzegorz Orzełowski został odwołany ze stanowiska decyzją zarządu województwa. Był p.o. dyrektor Centrum Spotkania Kultur od sierpnia tego roku.

Ze stanowiska został odwołany przez zarząd województwa Grzegorz Orzełowski, który objął kierowanie CSK w sierpniu tego roku. Pełniącą obowiązki dyrektor Centrum Spotkania Kultur w  Lublinie została Katarzyna Lewandowska-Sienkiewicz, która zgodnie z informacjami podanymi przez rzecznika CSK rozpoczęła pracę 23 października.

Katarzyna Sienkiewicz pochodzi z Koszalina. Jest absolwentką KUL. Od wielu lat jest związana z mediami. Najpierw pracowała w lubelskim oddziale "Gazety Wyborczej" i "Dzienniku Wschodnim". Od 2003 roku związana jest z "Kurierem Lubelskim", gdzie w ostatnim czasie była zastępcą redaktora naczelnego.

- Chciałabym, abyśmy w CSK kładli większy nacisk na edukację kulturalną, co nie oznacza, że zapominamy o tzw. kulturze wysokiej i aby nasza placówka stała się wiodącym ośrodek kulturalnym w naszym regionie - mówi nowa p.o. dyrektor CSK.

Przypomnijmy, pod koniec lutego 2019 r., po 5 latach zarządzania, począwszy od etapu tworzenia struktur instytucji, z CSK pożegnał się Piotr Franaszek. Na krótki czas pełniącym obowiązki dyrektora CSK został Andrzej Miskur. Natomiast od 14 marca był nim Marek Krakowski, którego zastąpił odwołany właśnie Grzegorz Orzełowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy