Nowy numer 04/2020 Archiwum

Katarzyna Lewandowska-Sienkiewicz piątym w tym roku szefem Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Grzegorz Orzełowski został odwołany ze stanowiska decyzją zarządu województwa. Był p.o. dyrektor Centrum Spotkania Kultur od sierpnia tego roku.

Ze stanowiska został odwołany przez zarząd województwa Grzegorz Orzełowski, który objął kierowanie CSK w sierpniu tego roku. Pełniącą obowiązki dyrektor Centrum Spotkania Kultur w  Lublinie została Katarzyna Lewandowska-Sienkiewicz, która zgodnie z informacjami podanymi przez rzecznika CSK rozpoczęła pracę 23 października.

Katarzyna Sienkiewicz pochodzi z Koszalina. Jest absolwentką KUL. Od wielu lat jest związana z mediami. Najpierw pracowała w lubelskim oddziale "Gazety Wyborczej" i "Dzienniku Wschodnim". Od 2003 roku związana jest z "Kurierem Lubelskim", gdzie w ostatnim czasie była zastępcą redaktora naczelnego.

- Chciałabym, abyśmy w CSK kładli większy nacisk na edukację kulturalną, co nie oznacza, że zapominamy o tzw. kulturze wysokiej i aby nasza placówka stała się wiodącym ośrodek kulturalnym w naszym regionie - mówi nowa p.o. dyrektor CSK.

Przypomnijmy, pod koniec lutego 2019 r., po 5 latach zarządzania, począwszy od etapu tworzenia struktur instytucji, z CSK pożegnał się Piotr Franaszek. Na krótki czas pełniącym obowiązki dyrektora CSK został Andrzej Miskur. Natomiast od 14 marca był nim Marek Krakowski, którego zastąpił odwołany właśnie Grzegorz Orzełowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama