GN 45/2019 Archiwum

Próbujemy łączyć pokolenia

Na jednym z pagórków nad doliną Ciemięgi wznosi się kościół. Niewielki, ale piękny. Tuż za nim cmentarz, gdzie miejsce wiecznego spoczynku znaleźli zarówno dawni właściciele ziemscy, jak i zwykli mieszkańcy.

Mała podlubelska miejscowość ma za sobą długą i bogatą historię. Dziś jest jednym z miejsc chętnie wybieranych do zamieszkania przez ludzi szukających spokoju, a jednocześnie bliskości miasta, które daje zatrudnienie. – Każdego roku w naszej parafii buduje się kilka domów, a mieszkańców systematycznie przybywa, i to nie tylko tych, którzy uciekają z Lublina na wieś, ale i takich, którzy z dalszych regionów sprowadzają się do Dysa urzeczeni jego klimatem. Dla nas, duszpasterzy, to radość, ale i wyzwanie – mówi ks. Robert Brzozowski, proboszcz parafii.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama