Nowy numer 39/2023 Archiwum

Randka małżeńska - sposób na odkrycie siebie na nowo

Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza małżeństwa do wyjątkowej formacji.

Od kilku lat Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza małżeństwa, bez względu na staż, do pogłębiania wzajemnej relacji w trakcie różnorakich kursów i warsztatów. 

- W zasadzie na wszystkich tych wydarzeniach mamy komplet uczestników - mówi Dorota Lewtak ze wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, która wraz z mężem oraz kilkoma innymi małżeństwami ze wspólnoty, prowadzi formację dla małżeństw. - Bardzo nas to cieszy, bo małżeństwa, które już uczestniczyły w kursach, seminariach czy też warsztatach, polecają te spotkania kolejnym. 

Tym razem PSNE chce zaproponować małżonkom jeszcze inną formę umocnienia więzi i jedności małżeńskiej. - Postanowiliśmy zaprosić małżeństwa do uczestnictwa w zorganizowanych wieczorkach małżeńskich - informuje D. Lewtak. - Chcemy, by spotkania odbywały się w restauracji i były połączone z konferencją tematyczną, częścią warsztatową - w parach - oraz rozmową przy kawie, herbacie i ciastku. 

Proponowane przez PSNE wieczorki mają być spotkaniami, w czasie których za każdym razem poruszany będzie inny temat. - Chcemy zaproponować małżeństwom pochylenie się m.in. nad sposobem komunikacji, finansami w małżeństwie, przebaczeniem oraz czystością - tłumaczą prowadzący spotkania. 

Zaplanowano osiem comiesięcznych wieczorów, które odbywać się będą w lubelskiej restauracji "Oranżeria". Żeby uczestniczyć w spotkaniu trzeba się na nie zapisać. - Mamy limit miejsc. W każdym spotkaniu może wziąć udział 20 par - tłumaczy Dorota Lewtak. - Na każde trzeba się także oddzielnie zapisywać. To formuła otwarta, więc za każdym razem możemy mieć zupełnie inny skład. 

Organizatorzy przekonują, że warto poświęcić czas swojemu małżeństwu, zaryzykować i być może odkryć swojego współmałżonka na nowo. 

Zapisy i tematyka poszczególnych spotkań na stronie internetowej: Wieczorki MałżeńskiePierwsze spotkanie już 14 listopada. 

Dla tych, dla których zabraknie miejsca podczas pierwszego wieczoru, PSNE przygotowała specjalny kurs zatytułowany "Wspólna Droga". Odbędzie się on od 22 do 24 listopada w Domu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. - Ten kurs pomaga odbudować jedność w życiu małżeńskim przez odnowienie dialogu, by na nowo chcieć się nie tylko słuchać, ale przede wszystkim rozumieć - zapraszają małżeństwa prowadzące warsztaty. Zapisy i informacje o kursie na stronie Wspólna Droga

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast