Nowy numer 32/2020 Archiwum

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. 59 młodych ludzi z Lubelszczyzny złożyło przyrzeczenie

Przy grobie bł. Karoliny Kózkówny przyrzekali pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie i czynić dobro ludziom.

Młodzi ludzie, którzy przez wiele miesięcy poprzez spotkania formacyjne w oddziałach, rekolekcje kandydackie i zdany później egzamin przygotowywali się do wstąpienia w poczet członków KSM AL, swoje przyrzeczenie złożyli w sanktuarium bł. Karoliny. 

Odbyło się ono w czasie Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Krzaczka - Asystenta Diecezjalnego KSM AL, w obecności zarządu oraz pocztu sztandarowego. 

Uczestnicy pielgrzymki zwiedzili także dom błogosławionej, poznali historię jej kultu, ale przede wszystkim mieli okazję pomodlić się przy jej relikwiach. 

Ważnym elementem wydarzenia była Droga Krzyżowa śladami męczeństwa bł. Karoliny.

- Sami przygotowaliśmy rozważania, które odnosiły się do życia bł. Karoliny i wartości, którymi się kierowała i których my, młodzi, możemy się od niej - naszej patronki - uczyć - mówi Anna Matuszewska, rzecznik KSM AL. - Mimo deszczu atmosfera była bardzo podniosła. Pobyt w miejscu życia i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny, dla każdego członka KSM jest bardzo wzruszającym momentem - podkreśla. - Znaleźć się tam, gdzie bł. Karolina jako niesamowity autorytet i wzór oddała życie w walce dla Chrystusa, to niezwykłe doświadczenie.

Nowi członkowie KSM już w sobotę 24 listopada podczas patronalnego święta KSM odbiorą swoje odznaki oraz legitymacje członkowskie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama