Nowy numer 22/2020 Archiwum

Od dziś każdy na bieżąco może śledzić jak wyglądają przygotowania do III Synodu AL

1 grudnia ruszył serwis informacyjny w mediach społecznościowych, który zawiera relacje z przygotowań do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.

Dekret zwołujący kolejny Synod Archidiecezji Lubelskiej został podpisany 25 marca 2019 r. przez abp. Stanisława Budzika.

Wydarzenie skupiające przedstawicieli duchowieństwa i świeckich w naszej archidiecezji, rozpocznie się 18 kwietnia 2020 r.  Do tego czasu Komisja Przygotowawcza musi zbadać istotne problemy i potrzeby archidiecezji, zebrać uwagi i wnioski duchowieństwa i wiernych oraz określić tematy do dyskusji.

Do tej pory odbyło się sześć spotkań, podczas których opracowano szczegółowy regulamin Synodu, zatwierdzono pieśń synodalną, modlitwę w intencji Synodu oraz jego logo. Powołano także dwanaście komisji tematycznych, obejmujących główne obszary życia i działania Kościoła.

Od dziś każdy wierny archidiecezji lubelskiej może na bieżąco obserwować jak wyglądają prace przygotowawcze do tego wydarzenia, ponieważ archidiecezja uruchomiła w mediach społecznościowych synodalny serwis informacyjny. 

Postęp prac synodalnych można śledzić na Facebooku, You Tube oraz Twitterze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama