Nowy numer 18/2021 Archiwum

Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych i dla małżeństw bezdzietnych

W okresie poprzedzającym Narodzenie Pańskie odbędą się rekolekcje i dni skupienia organizowane przez duszpasterstwa specjalistyczne archidiecezji lubelskiej.

Już 7 i 8 grudnia w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lublinie przy ul. Milenijnej 7 odbędą się rekolekcje adwentowe dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Rekolekcje poprowadzi ks. Damian Dorot. Do udziału zaprasza duszpasterz, ks. Grzegorz Wojciechowski. Spotkanie rekolekcyjne w sobotę 7 grudnia będzie miało miejsce o godz. 16.30, natomiast w niedzielę 8 grudnia rozpocznie się o godz. 15.

Duszpasterstwo skierowane jest do osób, które rozwiodły się cywilnie – będąc w związkach sakramentalnych, ale zawarły kolejny związek cywilny lub żyją bez formalnego związku razem. Drugą grupą do których duszpasterstwo kieruje swą ofertę są osoby, które w ogóle nie zawarły związku małżeńskiego i żyją razem. – Chętnie widzimy w naszym duszpasterstwie osoby, które chcą uregulować swoje relacje z Bogiem. A liczna grupa osób w duszpasterstwie małżeństw niesakramentalnych świadczy o tym, że jest taka potrzeba – mówi ks. dr hab. Grzegorz Wojciechowski, prawnik i duszpasterz małżeństw niesakramentalnych archidiecezji lubelskiej. – Osoby, które znalazły się z różnych przyczyn w sytuacji tzw. związku cywilnego, ale nie kościelnego, nie są poza Kościołem. Jest tylko jeden problem, bo nauka Kościoła jest jednoznaczna: osoby te nie mają prawa przystąpienia do Komunii św. i do spowiedzi, która zakończyłaby się ważnym rozgrzeszeniem – dopóki nie uregulują swojej sytuacji – tłumaczy. Ważne jest to, że osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, mogą korzystać z pomocy kapłana, z którym mogą porozmawiać szczerze o swojej sytuacji duchowej i rodzinnej.

Z kolei 14 i 15 grudnia w parafii św. Jana Pawła II w Lublinie odbędą się rekolekcje dla małżeństw bezdzietnych. Rekolekcje poprowadzi ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin. Zapisy u proboszcza parafii św. Jana Pawła II oraz za pomocą adresu mailowego: bezdzietni@diecezja.lublin.pl

program rekolekcji:

14 grudnia 2018 r. (sobota)

  • 16.00 – konferencja w kaplicy,
  • 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • 18.00 – Msza św.  w kościele.

15 grudnia 2018 r. (niedziela)

  • 18.00 – Msza św. i nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama