Nowy numer 04/2020 Archiwum

Lublin szykuje się do Festiwalu Bożego Narodzenia

Wspólna wigilia, świąteczne koncerty, warsztaty artystyczne, a nawet potańcówki na lodzie i mikołajkowy trolejbus. Lublin rozpoczyna świętowanie Bożego Narodzenia. Najbliższe dwa miesiące będą pełne świątecznych inspiracji.

Przed nami niepowtarzalny świąteczny czas w Lublinie. Spędźmy go razem w rodzinnym gronie, ale też w przestrzeni naszego miasta, które z tej okazji przygotowało wiele atrakcji. Poczujmy najpiękniejszą atmosferę Festiwalu Bożego Narodzenia, dajmy się ponieść emocjom, pozwólmy zainspirować się na święta – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji.

Świąteczno-noworoczny czas w Lublinie rozpocznie odpalenie miejskiej iluminacji (6 grudnia, godz. 16.00, plac Króla Władysława Łokietka), które zainauguruje Festiwal Bożego Narodzenia – wydarzenie od lat wpisane w świąteczny kalendarz miasta. Festiwal potrwa do 12 stycznia. Świąteczne iluminacje, w tym roku w nowej, wzbogaconej odsłonie, pożegnamy dopiero 6 lutego. 8 grudnia ulicami Lublina przejdzie Orszak św. Mikołaja. Podobnie jak w ubiegłym roku, Orszak będzie jednym z punktów Odpustu św. Mikołaja odbywającego się od 6 do 9 grudnia. Tradycyjnie ojcowie dominikanie zadbają o niepowtarzalny nastrój 22 grudnia podczas Wigilii Starego Miasta. Nowy Rok po raz pierwszy od kilku lat powitamy wspólną zabawą na Placu Litewskim.

Szczegóły znajdą Państwo w załączonej informacji prasowej, w programie Festiwalu Bożego Narodzenia oraz na stronie: www.swieta.lublin.eu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama