Nowy numer 04/2020 Archiwum

Wyrusz w Ekstremalną Drogę do Betlejem

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem każdy, kto chce przeżyć namiastkę doświadczeń Świętej Rodziny, może wybrać się we własną "drogę do Betlejem".

Ekstremalna Droga do Betlejem jest przygotowana na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zamiast stacji Drogi Krzyżowej są stacje związane z Bożym Narodzeniem.

Wydarzenie zaplanowano na 21 grudnia. Poprzedzi je Msza św. w archikatedrze odprawiona o godz. 19. Po niej wszyscy chętni będą mogli wyruszyć w drogę.

Uczestnicy Ekstremalnej Drogi do Betlejem przejdą niebieską trasą EDK wkoło Zalewu Zemborzyckiego ok. 29 km i swoja wędrówkę zakończą przy Bazylice dominikanów przy ul. Złotej na Starym Mieście w Lublinie.

Jak zaznaczają organizatorzy wydarzenia, w czasie Ekstremalnej Drogi do Betlejem obowiązują takie same zasady co w czasie EDK czyli droga ma być przebyta samotnie lub w małych grupach z zachowaniem milczenia. EDB ma charakter indywidualnej praktyki religijnej i każdy z uczestników idzie na własne ryzyko i odpowiedzialność.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama