Nowy numer 38/2023 Archiwum

Nieziemska rzeczywistość - czyli XXVI Bal KSM

Już 8 lutego po raz kolejny młodzi z całej archidiecezji pokażą, że dobra zabawa może odbyć się bez wspomagaczy.

KSM Archidiecezji Lubelskiej 6 lat temu otworzyło swoją wewnętrzną imprezę taneczną na wszystkich ludzi chcących razem się bawić w dobrej atmosferze.

Co roku bal jest okazją do wspierania różnych inicjatyw charytatywnych. W przeszłości zebrane pieniądze przekazywane były m.in. na budowę ośrodka dla bezdomnych, wyposażenie świetlicy KSM czy remont Wymarzonego Domu Młodych w Częstoborowicach. Także i w tym roku dochód z cegiełek będzie wsparciem dla działań KSM.

Impreza każdego roku ma swój motyw przewodni. Tegorocznym będzie hasło: hasło "Nieziemska przyszłość". Organizatorzy zapowiadają zabawę w klimatach futuryzmu, kosmosu oraz nowych technologii. - Chcemy zwrócić uwagę młodych ludzi na takie tematy jak: relacje międzyludzkie, internet jako źródło komunikacji, które zastępują relacje wirtualne, ekologia - przyszłość naszej planety jako coś, co zaniedbujemy, a w prosty sposób możemy się przyczynić do naprawy - wyjaśnia Anna Matuszewska, rzecznik prasowy KSM AL. - Poza tym mamy zamiar podjąć temat szeroko pojętej przyszłości. Chcemy pokazać, że w tym tempie technologicznym za kilkadziesiąt lat świat będzie wyglądał zupełnie inaczej, niekoniecznie lepiej - dodaje.

Impreza skierowana jest do wszystkich osób w wieku od 13 do 30 lat, ale jak zaznacza Anna Matuszewska, tak naprawdę nie ma ograniczeń wiekowych. Obowiązuje elegancki ubiór, a jeśli ktoś jest bardziej odważny, to mile widziane są również tematyczne kostiumy nawiązujące do tegorocznego hasła. Imprezę podobnie jak w latach minionych poprowadzi Projekt Wodzirej, a rozpocznie się ona wspólną modlitwą i uroczystym polonezem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast