Nowy numer 07/2020 Archiwum

Spotkanie ze słowem Bożym według bł. Jakuba Alberione

Lubelska Księgarnia Świętego Pawła przy ul. Królewskiej zachęca wszystkich do wzięcia udziału we wspólnym rozważaniu Pisma Świętego, które poprowadzi paulista ks. Tomasz Wasilewski SSP.

Święty Hieronim mówił: "Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa" - zauważa paulista. - Codzienne rozważanie słowa Bożego pozwala na otwarcie serca na miłość Boga oraz rozwija dialog pomiędzy Bogiem a człowiekiem. Codzienna medytacja i modlitwa oświeca i ożywia ludzkie serca - dodaje.

- Właśnie dlatego zapraszamy wszystkich na spotkania ze słowem Bożym i medytacją wg metody przygotowanej przez założyciela Towarzystwa Świętego Pawła bł. Jakuba Alberione - zachęca Paweł Lipa, kierownik Księgarni św. Pawła w Lublinie.

W Kościele jest wiele metod czytania i medytowania Biblii. - Wszystkie mają pomóc człowiekowi wejść w treść i przeżycie tego, co o wierze i Bogu mówi człowiekowi Pismo Święte - tłumaczy ks. Tomasz. - Metoda, którą opracował bł. Jakub Alberione, być może mało znana, jest jak pokarm dla umysłu, wzmacniający wolę i wzrost w sercu miłości do Boga tak, aby mógł ukształtować się w nas Jezus Chrystus Droga, Prawda i Życie. 

Metoda, którą proponuje bł. Jakub Alberione, i według której ks. Wasilewski prowadzi rozważania, składa się z trzech części: Jezus PRAWDA - czytanie i słuchanie słowa, Jezus DROGA - przyswajanie i konfrontacja ze słowem, Jezus ŻYCIE - modlitwa słowem.

Na spotkania, które odbędą się w siedzibie Księgarni Świętego Pawła przy ul. Królewskiej 6, organizatorzy zapraszają 10 lutego i 9 marca o 17.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama