Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nie będzie bloków na Górkach Czechowskich?

Przynajmniej nie w najbliższym czasie. Mogą więc przestać się niepokoić mieszkańcy, którzy kilka dni temu zobaczyli, jak grodzona jest część terenu "górek".

Z końcem grudnia minionego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie uchylił zapis uchwały Rady Miasta Lublin dotyczący studium zagospodarowania przestrzennego, w części dopuszczającej zabudowę fragmentu terenu zielonego Górek Czechowskich.

Nowe studium zostało przez radę uchwalone w lipcu minionego roku i m.in. pozwalało na zabudowę mieszkalną części ok. 100 ha terenu zielonego na Górkach Czechowskich. 

Skargę na tę uchwałę złożył ówczesny wojewoda Przemysław Czarnek. Sąd Administracyjny uchwałę w części, która dotyczyła "górek", uchylił, argumentując swą decyzję na podstawie dołączonych ocen ekspertów, że teren ten jest zbyt cenny przyrodniczo i ważny dla utrzymania czystego powietrza w mieście, i że powinien być objęty ochroną i wykluczony z jakiejkolwiek zabudowy.

Rada Miasta może odwołać się do Naczelnego Sądu Administracyjnego w tej sprawie, natomiast termin  jej rozpatrzenia może być bardzo odległy. 

Prace, które rozpoczęły się w rejonie Górek Czechowskich kilka dni temu, mają na celu dociągnięcie sieci ciepłowniczej na osiedle Botanik i są prowadzone przez LPEC.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama