GN 21/2020 Archiwum

Lubelszczyzna dla pszczół. List intencyjny

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyło się spotkanie, podczas którego nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego akcji "Lubelskie - wspólnie dla pszczół". Przedstawiono też założenia tego przedsięwzięcia.

Wydarzenie  dotyczyło współpracy oraz działań na rzecz propagowania wiedzy o roli i znaczeniu pszczoły dla środowiska i człowieka. Z taką inicjatywą wystąpił Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego na czele z Sebastianem Trojakiem, członkiem zarządu województwa lubelskiego.
 
– Chciałbym, abyśmy traktowali siebie po partnersku. Abyście mieli świadomość, że Urząd Marszałkowski jest partnerem, jest jednym z was, aby wśród nas nie było ważniejszych, mocniejszych, abyśmy wszyscy razem siebie wspierali, nawzajem pomagali. To jest dla mnie bardzo ważna chwila, ponieważ chciałbym zaprosić państwa do wspólnego projektu – powiedział Sebastian Trojak.
 
Głos zabrał również wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. – Jestem dumny z tego, że państwo wspólnie podpisaliście  list intencyjny, ponieważ przysłowie mówi: „ze zgodą rosną małe sprawy, niezgoda może zniszczyć nawet te największe”. Liczę na to, że ta zgoda tutaj wyrażona pod auspicjami pana marszałka Sebastiana Trojaka zatriumfuje, bo to nie tylko kwestia przekazu dla rodziców i nie tylko kwestia kształcenia osób najmłodszych – oznajmił wicewojewoda.
 
Do współpracy zachęcono organizacje, instytuty, związki i stowarzyszenia działające na rzecz pszczelarstwa i ochrony środowiska, a także szkoły i inne placówki prowadzące działalność edukacyjną, lokalne i regionalne media.  Do rozpoczynającej się akcji „Lubelskie – wspólnie dla pszczół” przystąpiło ponad 40 partnerów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama