Nowy numer 22/2020 Archiwum

Da Pacem Domine w wykonaniu lubelskiego chóru - niesamowite

Pueri Cantores Lublinenses m.in. ten utwór zaprezentował podczas koncertu w katedrze św. Stefana w Székesfehérvár na Węgrzech. Warto posłuchać!

Pueri Cantores Lublinenses archidiecezjalny chór chłopięco-męski za chwilę będzie obchodził 5. rocznicę swojej działalności.

Zespół, który dziś liczy 82 członków składa się ze śpiewaków w różnym wieku, począwszy od tych najmłodszych, do zupełnie dorosłych. Na jego czele stoi dyrygent ks. Attila Honti. 

Podopieczni ks. Attili dają około 60 koncertów w roku. Średnio trzy razy w miesiącu występują przed szeroką publicznością. Do każdego występu są zawsze bardzo dobrze przygotowani. Wiąże się to z koniecznością częstych prób i ciężkiej pracy, którą na co dzień muszą łączyć z nauką w szkole.

Na Węgrzech wykonali genialnie utwór Da Pacem Domine. Już wkrótce ponownie zaprezentują się przed lubelską publicznością. Msza św. z udziałem chóru i koncert zaplanowany został na 23 lutego na godz. 19 w archikatedrze lubelskiej. 

Da Pacem Domine - Dominik Lasota - koncert w Székesfehérvár.
Pueri Cantores Lublinenses
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama