Nowy numer 23/2020 Archiwum

Lublin. Pacjent badany pod kątem koronawirusa

Pacjent miał mieć kontakt z inną osobą poddawaną diagnozie.

Jak podały „Dziennik Wschodni” i „Radio Lublin”, w środę 5 lutego do Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie zgłosił się pacjent, który poddawany jest badaniu w kierunku groźnego wirusa.

Jednak ryzyko, że pacjent jest nosicielem wirusa, który dotkliwie daje się we znaki zwłaszcza w Chinach, jest minimalne.

Obecnie epidemiologia zakażeń 2019-nCoV i wywołanej nim niewydolności oddechowej nie jest jeszcze dobrze znana – jak podkreśla Główny Inspektorat Sanitarny i podaje zasady postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym koronawirusem 2019-nCoV.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama