Nowy numer 07/2020 Archiwum

Zmarł Romuald Lipko. Muzyk walczył z ciężką chorobą. Miał 69 lat

Współzałożyciel Budki Suflera, kompozytor, multiinstrumentalista zmarł w nocy z 6 na 7 lutego w Lublinie.

"Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z  zespołu Budka Suflera" – czytamy na oficjalnej stronie Budki Suflera.

Romuald Lipko urodził się 3 kwietnia 1950 r. Już na początku lat 70. minionego wieku założył Budkę Suflera razem z Krzysztofem Cugowskim. Jest autorem wielu przebojów, licznych kompozycji muzycznych. Komponował utwory m.in. dla Urszuli, Zdzisławy Sośnickiej czy Izabeli Trojanowskiej.

Walczył z chorobą nowotworową, o której poinformował publiczność przed kilkunastoma miesiącami. 14 lutego Budka Suflera (bez Krzysztofa Cugowskiego w składzie) miała zagrać koncert w Lublinie.

Zmarłego muzyka polecamy modlitwie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama