Nowy numer 07/2020 Archiwum

Msze św. z Lubelszczyzny w TVP

W niedzielne przedpołudnia Telewizja Polska - TVP3 Lublin realizuje transmisje Mszy św. z kościołów Lubelszczyzny. Transmisje niedzielnych Eucharystii rozpoczynają się o godz. 10.00.

Dla tych, którzy z różnych powodów, nie mają możliwości osobiście uczestniczyć we Mszy św., z pomocą przychodzi TVP 3, która transmituje niedzielne Eucharystie z kościołów archidiecezji lubelskiej oraz diecezji sandomierskiej, siedleckiej i zamojsko-lubaczowskiej.

Transmisja Mszy św. w TVP3 Lublin to wyjście naprzeciw osobom pozostających w domach lub tym, które z różnych przyczyn nie mogą fizycznie uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. w parafii. Stwarza ona okazję do podtrzymania duchowej więzi ze wspólnotą wierzących dla osób chorych, w podeszłym wieku, przebywających w szpitalach, w domach pomocy społecznej, w więzieniach, pracujących w niedziele lub przebywających za granicą. Stanowi też okazję dla zaprezentowania parafii, wspólnot, służby liturgicznej ołtarza, piękna samego kościoła, wystroju jego wnętrza - informuje archidiecezja lubelska.

Obszar nadawania lubelskiego ośrodka Telewizji Polskiej obejmuje archidiecezję lubelską oraz część diecezji sandomierskiej, siedleckiej i zamojsko-lubaczowskiej. W związku z tym transmisje prowadzone są z kościołów wszystkich czterech diecezji. Przekazy z archidiecezji lubelskiej zaplanowane zostały na pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca.

W archidiecezji lubelskiej funkcję koordynatora transmisji pełni Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Najbliższa transmisja odbędzie się w niedzielę 16 lutego o godz.10.00 z kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama