Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kim tak naprawdę był franciszkanin o. Klimuszko?

Wskazał, gdzie leżą zwłoki premiera Włoch Aldo Moro, wiedział co będzie przyczyną śmierci kard. Hlonda. Przepowiedział kataklizmy i przyszłość Polski, o której mówił, że "będzie źródłem nowego prawa na świecie".

Czesław Klimuszko urodził się w 1905 r. na Podlasiu w ubogiej rodzinie. Miał pięcioro rodzeństwa. Od maleńkości ciągnęło go do lasu, przyglądał się kwiatom i ziołom. Mając 20 lat rozpoczął nowicjat w zakonie franciszkanów, przyjmując zakonne imię Andrzej. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1934 r. 

W sierpniu 1939 r. miał sen, w którym zobaczył sceny bitewne, obozy zagłady i rozstrzeliwanych polskich żołnierzy. Później z przedstawianych fotografii różnych ludzi potrafił wyczytać ich życiorys a także to, co się z nimi stało. Wielokrotnie uniknął śmierci, dzięki niezwykłemu przeczuciu niebezpieczeństwa. 

Niezwykłe zdolności rozsławiły go w całym kraju. Przepowiedział wiele wydarzeń, m.in. śmierć Jana Pawła I i wybór na papieża Karola Wojtyłę. 

Był jasnowidzem, czy jedynie świetnym znawcą roślin i ich dobroczynnego wpływu na człowieka? Wiadomo, że sam swoim niezwykłym darem był do końca życia zaskoczony. 

O historii o. Klimuszki, jego osobie i zdolnościach będzie się można dowiedzieć znacznie więcej już wkrótce, podczas spotkania z autorem biografii znanego zakonnika.

3 marca w księgarni Edycji Świętego Pawła przy ul. Królewskiej 6 w Lublinie, zaprezentowana zostanie książka "Ojciec Klimuszko. Znany i nieznany". Opowie o niej autor Krzysztof Kamiński, który zdradzi wiele sekretów z życia zakonnika oraz wyjaśni kontrowersje narosłe wokół jego osoby. 

Krzysztof Kamiński jest absolwentem studiów technicznych i dziennikarskich, reporterem o bogatym dorobku zawodowym, popularyzatorem medycyny naturalnej i ekologii, redaktorem naczelnym kwartalnika "Porady na zdrowie". Jest też autorem książek, m.in. ”Ojciec Klimuszko – życie i legenda”, ”Ojciec Andrzej Czesław Klimuszko. Franciszkanin z Elbląga”, ”Ojciec Andrzej Czesław Klimuszko – jasnowidz, zielarz, uzdrowiciel”.

Wstęp na spotkanie jest wolny. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama