Nowy numer 23/2020 Archiwum

W Parafii Piotrawin przyjęto relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej

Do wydarzenia parafian przygotowywały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Przed kilkoma dniami w parafii Piotrawin w gościły siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej  Miłosierdzia. 

Przez kilka dni trwało przygotowanie parafian do uroczystości przyjęcia relikwii  św. siostry Faustyny.

- Zakonnice prowadziły Godzinę Miłosierdzia i przybliżały postać św. Faustyny poprzez prezentacje multimedialne. Bardzo cenne dla naszych parafian było świadectwo życia i osobiste doświadczenie Bożego Miłosierdzia, o którym opowiadały siostry – informuja duszpasterze.

Z inicjatywy ks. Krzysztofa Lichoty – wikariusza i katechety, zakonnice zostały zaproszone do dwóch szkół podstawowych na terenie parafii, gdzie przeprowadziły katechezę na temat Bożego Miłosierdzia i św. Faustyny. Dzieci z zainteresowaniem słuchały oraz aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

- Bardzo ciekawe było zakończenie lekcji, kiedy uczniowie mogli zadawać pytania. Pytali o codzienne życie sióstr, o hobby, o ulubione książki, filmy itp. Natomiast najmłodsi parafianie, uczęszczający do przedszkola, nauczyli się piosenki o św. Faustynie i po raz pierwszy z bliska mogli zobaczyć obraz Jezusa Miłosiernego. Zwieńczeniem przygotowań był moment kiedy podczas uroczystej Eucharystii nasza parafia otrzymała relikwie św. Faustyny – tłumaczy ks. Krzysztof Lichota.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama