Nowy numer 3/2021 Archiwum

W Parafii Piotrawin przyjęto relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej

Do wydarzenia parafian przygotowywały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Przed kilkoma dniami w parafii Piotrawin w gościły siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej  Miłosierdzia. 

Przez kilka dni trwało przygotowanie parafian do uroczystości przyjęcia relikwii  św. siostry Faustyny.

- Zakonnice prowadziły Godzinę Miłosierdzia i przybliżały postać św. Faustyny poprzez prezentacje multimedialne. Bardzo cenne dla naszych parafian było świadectwo życia i osobiste doświadczenie Bożego Miłosierdzia, o którym opowiadały siostry – informuja duszpasterze.

Z inicjatywy ks. Krzysztofa Lichoty – wikariusza i katechety, zakonnice zostały zaproszone do dwóch szkół podstawowych na terenie parafii, gdzie przeprowadziły katechezę na temat Bożego Miłosierdzia i św. Faustyny. Dzieci z zainteresowaniem słuchały oraz aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

- Bardzo ciekawe było zakończenie lekcji, kiedy uczniowie mogli zadawać pytania. Pytali o codzienne życie sióstr, o hobby, o ulubione książki, filmy itp. Natomiast najmłodsi parafianie, uczęszczający do przedszkola, nauczyli się piosenki o św. Faustynie i po raz pierwszy z bliska mogli zobaczyć obraz Jezusa Miłosiernego. Zwieńczeniem przygotowań był moment kiedy podczas uroczystej Eucharystii nasza parafia otrzymała relikwie św. Faustyny – tłumaczy ks. Krzysztof Lichota.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama