Nowy numer 3/2021 Archiwum

O środkach ostrożności w kościołach w związku z koronawirusem decydują proboszczowie

W związku z pierwszym przypadkiem koronawirusa na Lubelszczyźnie będą zamknięte szkoły i przedszkola w gminie Niedrzwica Duża. Co z nabożeństwami w kościołach?

Rzecznik archidiecezji lubelskiej w rozmowie redaktor A. Gmiterek-Zabłocką na Twitterze napisał: „Działania dostosowujemy do stopnia zagrożenia. W tym momencie o środkach ostrożności decydują proboszczowie. Jesteśmy w innej sytuacji niż np. Kościół we Włoszech. Cały czas apelujemy o stosowanie się do wytycznych sanitarnych i o nie wszczynanie paniki”.

W najbliższym czasie rzecznik archidiecezji przedstawi aktualne stanowisko archidiecezji, także w kontekście wypowiedzi przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który podkreślił w specjalnym komunikacie, że „w związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, aby nie było dużych zgromadzeń osób, proszę o zwiększenie – w miarę możliwości – liczby niedzielnych Mszy Świętych w kościołach, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych”.

Pierwszy pacjent z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa w województwie lubelskim i na terenie archidiecezji lubelskiej przebywa w stanie ciężkim w szpitalu w Bełżycach. Został zarażony przez członka swojej rodziny, który przebywał we Włoszech. Jak poinformował wojewoda lubelski podczas specjalnej konferencji prasowej, pacjent nie ujawnił, że miał kontakt z osobą, która przebywała w strefie zagrożenia. Obecnie trwają badania wszystkich członków rodziny pod kontem obecności wirusa.

Czytaj także: Mężczyzna z gminy Niedzwica Duża zarażony koronawirusem

Czytaj także: W całej gminie Niedzrwica Duża z powodu koronawirusa zamknięte zostaną szkoły i przedszkola

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama