Nowy numer 3/2021 Archiwum

Czy utworzenie szpitala zakaźnego w Puławach zagraża mieszkańcom?

Taki argument podaje prezydent Puław, który nie zgadza się z decyzją wojewody odnośnie przekształcenie puławskiego szpitala w jednoimienną placówkę zakaźną.

Prezydent miasta Puławy wystosował pismo do wojewody lubelskiego, w którym twierdzi, że przekształcenie puławskiego szpitala w jednoimienną placówkę zakaźną jest niekorzystną decyzją, która nie została z nim skonsultowana. „(…) puławski szpital znajduje się w centrum miasta, a przekształcenie go w proponowany obiekt niesie ze sobą zagrożenie dla okolicznych mieszkańców” – czytamy w piśmie opublikowanym na oficjalnej stronie miasta Puławy.

Czytaj także: Wszyscy zakażeni koronawirusem z województwa lubelskiego trafią do szpitala w Puławach.

„Skupienie zarażonych w jednym miejscu może spowodować zwiększenie stopnia rozprzestrzeniania się wirusa wśród mieszkańców naszego miasta. Ponad 10 tys. mieszkańców Puław to osoby starsze. Biorąc pod uwagę stopień śmiertelności koronawirusa możemy prognozować, że w najbliższym okresie w Puławach może umrzeć ponad tysiąc osób” – kontynuuje argumentację prezydent Paweł Maj. Zaznacza, że nie jest to dobra lokalizacja dla szpitala zakaźnego, gdyż miasto położone jest w zachodniej części województwa.

Przypomnijmy, wojewoda lubelski Lech Sprawka zapowiedział przekształcenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach w jednoimienny szpital zakaźny od poniedziałku 16 marca 2020 roku. O tym, że to właśnie puławski szpital będzie miejscem przyjęć pacjentów z koronawirusem zadecydowało położenie i dobre skomunikowanie z innymi szpitalami w rejonie.

Odbyło się także spotkanie zwołane przez wojewodę lubelskiego Lecha Sprawkę z marszałkiem województwa lubelskiego, rektorem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, przedstawicielami organów tworzących szpitale z oddziałami zakaźnymi oraz z prezydentami i burmistrzami miast, na terenie których funkcjonują szpitale. Jak poinformowała Agnieszka Strzępka z biura wojewody – przedmiotem spotkania była koordynacja działań szpitali z oddziałami zakaźnymi działających na terenie województwa lubelskiego.

Czytaj także: Pismo prezydenta miasta Puławy do wojewody lubelskiego

Czytaj także: Księża będą pościć o chlebie i wodzie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama