Nowy numer 23/2020 Archiwum

Ksiądz z powiatu chełmskiego zakażony koronawirusem

To pierwszy w Polsce przypadek księdza z pozytywnym wynikiem SARS-CoV-2. Pacjent został przewieziony do szpitala w Puławach.

Duchowny wirusem miał się zarazić od jednego z uczestników pogrzebu, który wrócił z Włoch. Miało to miejsce ok. 10 dni temu.

66-letni ksiądz, proboszcz jednej z parafii w diecezji zamojsko-luczawskiej, tafił najpierw na oddział pulmonologiczny szpitala w Chełmie. Oddział szpitalny poddano kwarantannie. Dziś o potwierdzonym wyniku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 pacjenta poinformowała A. Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Ksiądz z Białopola został już przewieziony do szpitala w Puławach. Nieoficjalne źródła informują, że jest w stanie poważnym. Wójt gminy Białopole, jak podaje portal chelm.naszemiasto, podjął decyzję o dezynfekcji kościoła parafialnego oraz o zamknięciu Urzędu Gminy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama