GN 42/2020 Archiwum

Włącz się w pomoc dla szpitala, w którym leczeni są najmłodsi pacjenci z koronawirusem

Katolicki uniwersytet organizuje zbiórkę na zakup samochodu do transportu sanitarnego, niezbędnego do walki z epidemią.

Na Oddziale Chorób Zakaźnych Dziecięcych hospitalizowani są najmłodsi pacjenci z koronawirusem. Dzięki wsparciu publicznemu szpital im. Jana Bożego w Lublinie otrzyma kilka respiratorów, ale potrzeb jest dużo więcej. – Aktualnie najpilniejszym problemem szpitala jest samochód do transportu sanitarnego, kluczowy w działaniach dotyczących walki z epidemią. Na zakup odpowiednio przystosowanego auta potrzeba prawie 100 tys. zł. Uniwersytet zapewni cześć tej kwoty, ale chcielibyśmy, by w pomoc włączyli się wszyscy, którym ten cel jest bliski. Dlatego w porozumieniu z dyrekcją szpitala na portalu zrzutka.pl organizujemy na ten cel zbiórkę pod hasłem: „Jazda z pomocą – szpital im. Jana Bożego w Lublinie czeka!” – informuje Lidia Jaskuła, rzecznik Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

– Chcemy wesprzeć służbę zdrowia jako społeczność Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Samochód do transportu sanitarnego będzie przeznaczony do przewozu dzieci chorych na COVID-19 oraz znajdujących się na obserwacji na Oddziale Chorób Zakaźnych Dziecięcych, do transportu materiałów biologicznych do testów na COVID-19 oraz obsługi przez szpital Izolatorium Dziecięcego, które zostanie uruchomione w najbliższym czasie, a także do transportu leków i innych niezbędnych materiałów – wylicza dr Lidia Jaskuła.

Ze względu na bardzo trudną sytuację finansową szpitala aktualnie nie ma innej możliwości, aby w najbliższym czasie zrealizować ten zakup z innych źródeł finansowania

– Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej akcji. Każda, nawet najdrobniejsza kwota ma znaczenie. Samochód przystosowany do realizacji tych zadań jest niezbędny, by szpital mógł zapewnić bezpieczeństwo i powrót do zdrowia pacjentów, by mógł ratować ludzkie życie. Będziemy Państwu wdzięczni za rozpropagowanie tej zbiórki – podkreśla pani rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama