Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Ks. Artur Potrapeluk zaprasza na internetowe Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego

Czas pandemii i izolacji nie musi być czasem smutku czy stagnacji, wręcz przeciwnie.

Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym na czele z jej ogólnopolskim koordynatorem ks. Arturem Potrapelukiem zaprasza do postawienia kolejnego kroku wiary, jakim jest wejście na drogę uzdrowienia.

Internetowe Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego (SUW) to rekolekcje głoszone od wielu lat w tradycyjnej formie we wspólnotach Odnowy w Duchu Świętym. W różnych diecezjach mają one swoje własne nazwy i dotyczą uzdrowienia różnych sfer życia człowieka.

- W związku z zagrożeniem pandemicznym postanowiliśmy dać wspólnotom szansę dalszej formacji - informuje ks. Artur. - Udział w SUW polega na obejrzeniu jednej wideokonferencji w tygodniu, po niej następuje codzienna praca z Pismem Świętym oraz spotkania w małych grupkach dzielenia, za pomocą wideokonferencji.

Koordynator Odnowy przekonuje, że organizatorzy chcą nie tylko zachęcić do udziału w rekolekcjach, ale też podzielić się kilkoma ważnymi spostrzeżeniami i wnioskami. - Przez wszystkie te lata widzieliśmy ogromną ilość uzdrowień. Cuda, czyli widzialne znaki działania Bożej łaski, budzą we wszystkich wielką radość - podkreśla ks. Artur. - Dla posługujących są one jednak szczególnym darem, ponieważ potwierdzają naszą misję głoszenia królestwa Bożego i umacniają decyzję kontynuowania jej pomimo trudu i przeciwności.

Ksiądz Artur zaznacza, że najwspanialszym z uzdrowień jest całkowita i trwała zmiana życia konkretnej osoby. - Widzieliśmy te niezwykłe metamorfozy na własne oczy. Osoby, które dawniej były zdominowane przez obawy, zastraszone, wycofane i bezwolne, stawały się dzięki współpracy z łaską Boga ludźmi wolnymi, odważnymi i pełnymi twórczej radości. Podobnie ludzie agresywni i uparci, terroryzujący otoczenie, narzucający innym własną wolę, gdy odkrywali moc miłości Boga i przyjmowali światło prawdy (dar mądrości Ducha Świętego) stawali się zupełnie inni. Całą swoją energię zaczynali angażować w poznanie Ewangelii, a to zmieniało nie tylko ich myślenie ale też sposób działania.

Ta przemiana, jak mówi ks. Potrapeluk, robiła ogromne wrażenie na całym otoczeniu: rodzinie i współpracownikach, najbardziej jednak zadziwiała ich samych. - Mogli obserwować cud, który dokonywał się w ich wnętrzu gdy nadprzyrodzony pokój zajmował miejsce gniewu, znikała arogancja i wulgarność, zamiast obojętności, egoizmu i przemocy, pojawiały się empatia i wrażliwość, łagodność i współczucie. Jest to dosłownie „cudowne” bo możliwe tylko dzięki miłosierdziu Jezusa i mocy Ducha Świętego.

Zwykle ostatnie spotkanie SUW, jak informują organizatorzy, przeznaczone jest na wspólne świętowanie (ucztę agape) i dzielenie się świadectwami. - Każdy może powiedzieć kilka zdań o tym, co Bóg mu uczynił, jakie otrzymał uzdrowienie, co zmieniło się w nim samym i w jego relacjach z bliskimi mu osobami. Wtedy dowiadujemy się o cudach pojednania w poróżnionej wcześniej rodzinie, o odbudowaniu nadwyrężonych więzi małżeńskich, odzyskaniu przyjaciół, a także o mniej istotnych, ale nie mniej radosnych znakach, jakimi są uzdrowienia fizyczne.

Zawsze jest wiele powodów do dziękowania Jezusowi, uwielbiania Boga Ojca i radości w Duchu Świętym, nie znaczy to jednak, że nagle u wszystkich znikają wszelkie choroby, wady, trudności w relacjach, strapienia, bolączki, słabości. - Gdyby coś takiego się zdarzyło, byłoby to dziwaczne i niepokojące - stwierdza ks. Artur. - Nie należy się tego spodziewać przede wszystkim dlatego, że uzdrowienie jest procesem wymagającym czasu. Absurdalna jest także jakakolwiek postawa roszczeniowa. Nie możemy domagać się od Boga tego typu magicznych sztuczek, ponieważ uzdrowienie w dużej mierze zależy od naszej współpracy z łaską, od tego, czy ten dar naprawdę pragniemy przyjąć. Natomiast patrząc obiektywnie, najważniejsze dla zbawienia człowieka jest to, czy potrafi on z daru uzdrowienia korzystać w taki sposób, aby przynosiło ono zarówno jemu, jak i innym ludziom prawdziwe dobro (wieczne).

Internetowe Seminarium Uzdrowienia potrwa dwanaście tygodni. Każdego tygodnia uczestnik seminarium otrzyma maila zawierającego link do strony www z rozważaniami oraz konferencje w formacie audio i wideo.

Żeby wziąć udział w seminarium i otrzymać dostęp do materiałów, trzeba zarejestrować się w wydarzeniu na stronie ODNOWA.

"Gość Niedzielny" objął to wydarzenie patronatem. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy