Nowy numer 22/2020 Archiwum

Lista wybranych kościołów Lubelszczyzny. Ile osób może brać udział w jednej Mszy św.?

W czasie jednego nabożeństwa w każdym kościele na 15 m kw. może znajdować się tylko jedna osoba. Takie przepisy obowiązują od 20 kwietnia do odwołania.

Dotąd udział w Mszach św. zgodnie z rozporządzeniem mogło wziąć jedynie pięć osób. Od wczoraj to się na szczęście zmieniło. Kościoły archidiecezji lubelskiej mają jednak różną wielkość, dlatego liczba uczestników nabożeństw bardzo się różni. 

Wiele parafii poinformowało swoich wiernych o obowiązujących limitach, wywieszając ogłoszenia na drzwiach kościelnych oraz na stronach internetowych parafii bądź  za pośrednictwem Facebooka.

W  dużym kościele św. Rodziny w Lublinie jednocześnie może przebywać 75 osób, nie licząc służby liturgicznej. W  lubelskim kościele św. Józefa wierni mogą uczestniczyć we Mszy św. przebywając także w dolnym kościele. Jednocześnie udział w nabożeństwie może tam wziąć 80 osób.

Lubelska archikatedra pomieści 65 wiernych, a kościół Matki Bożej Królowej Polski na lubelskich Tatarach - 60. Podobna liczba wiernych zmieści się także w kościele św. Andrzeja Boboli. 

W sanktuarium maryjnym na Górze Chełmskiej także może przebywać jednocześnie tylko 60 osób, a w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej aż 90 osób. Swoje dane zbierają jeszcze lubelscy kapucyni, którzy będą mogli pomieścić zapewne także nieco więcej osób. 

W lubelskiej parafii księży pallotynów przy al. Warszawskiej zmieści się sumarycznie 96 wiernych, a w kościele św. Jana Pawła II - 55 osób. 

W kościele św. Rodziny w Puławach jednocześnie może modlić się 30 osób, a w kościele św. Brata Alberta - 74. 

W sanktuarium maryjnym w Kraśniku przebywać może 40 osób, a w bazylice św. Anny w Lubartowie limit wiernych w kościele wynosi zaledwie 20 osób.

W Świdniku w parafii  NMP Matki Kościoła w tzw. górnym kościele może być ok. 100 osób, a w dolnym ok. 50.

W każdym przypadku wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa, przebywając w kościele. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama