W czasie jednego nabożeństwa w każdym kościele na 15 m kw. może znajdować się tylko jedna osoba. Takie przepisy obowiązują od 20 kwietnia do odwołania.
Dotąd udział w Mszach św. zgodnie z rozporządzeniem mogło wziąć jedynie pięć osób. Od wczoraj to się na szczęście zmieniło. Kościoły archidiecezji lubelskiej mają jednak różną wielkość, dlatego liczba uczestników nabożeństw bardzo się różni.
Wiele parafii poinformowało swoich wiernych o obowiązujących limitach, wywieszając ogłoszenia na drzwiach kościelnych oraz na stronach internetowych parafii bądź za pośrednictwem Facebooka.
W dużym kościele św. Rodziny w Lublinie jednocześnie może przebywać 75 osób, nie licząc służby liturgicznej. W lubelskim kościele św. Józefa wierni mogą uczestniczyć we Mszy św. przebywając także w dolnym kościele. Jednocześnie udział w nabożeństwie może tam wziąć 80 osób.
Lubelska archikatedra pomieści 65 wiernych, a kościół Matki Bożej Królowej Polski na lubelskich Tatarach - 60. Podobna liczba wiernych zmieści się także w kościele św. Andrzeja Boboli.
W sanktuarium maryjnym na Górze Chełmskiej także może przebywać jednocześnie tylko 60 osób, a w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej aż 90 osób. Swoje dane zbierają jeszcze lubelscy kapucyni, którzy będą mogli pomieścić zapewne także nieco więcej osób.
W lubelskiej parafii księży pallotynów przy al. Warszawskiej zmieści się sumarycznie 96 wiernych, a w kościele św. Jana Pawła II - 55 osób.
W kościele św. Rodziny w Puławach jednocześnie może modlić się 30 osób, a w kościele św. Brata Alberta - 74.
W sanktuarium maryjnym w Kraśniku przebywać może 40 osób, a w bazylice św. Anny w Lubartowie limit wiernych w kościele wynosi zaledwie 20 osób.
W Świdniku w parafii NMP Matki Kościoła w tzw. górnym kościele może być ok. 100 osób, a w dolnym ok. 50.
W każdym przypadku wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa, przebywając w kościele.