Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Biblia w czasach pandemii pomaga z nadzieją patrzeć w przyszłość

W Kościele polskim i w archidiecezji lubelskiej organizowany jest już XII Tydzień Biblijny pod hasłem "Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia". Wydarzeniu temu towarzyszy IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

Wydarzenie rozpocznie się 26 kwietnia i potrwa do 2 maja. Wraz z Tygodniem Biblijnym odbędzie się IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

- W tym roku nawiązuje ono do przeżywanej przez nas niedawno 1050. rocznicy Chrztu Polski i proklamacji Ewangelii, która stała się kamieniem węgielnym polskiego narodu i państwa oraz polskiej kultury. Słowo Boże ukształtowało naszą tożsamość jako Polaków i stanowiło światło w najtrudniejszych chwilach naszego narodowego życia. Także w obecnym czasie, kiedy jako społeczeństwo zmagamy się z pandemią o globalnym zasięgu, niesie ono siłę zmartwychwstałego Chrystusa i pociechę Ducha Świętego, motywuje do służby i do poświęcenia. Serdecznie zachęcamy do tego, abyśmy w naszych parafiach w czasie XII Tygodnia Biblijnego i IV Narodowego Czytania Pisma Świętego dzielili się nawzajem skarbem Ewangelii - mówi ks. prof. Mirosław Wróbel , moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w Archidiecezji Lubelskiej.

Organizatorzy zachęcają, by w Tygodniu Biblijnym we wszystkich parafiach archidiecezji lubelskiej przeprowadzić uroczystą intronizację Pisma Świętego oraz wygłosić homilie biblijne zachęcające do systematycznego czytania słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych.

- Czas epidemii może stać się wielką okazją do przybliżenia skarbu Ewangelii wiernym przez kazania biblijne, konferencje i nabożeństwa transmitowane drogą internetową i przez media społecznościowe - podkreśla ks. Mirosław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy