Nowy numer 22/2020 Archiwum

Biblia w czasach pandemii pomaga z nadzieją patrzeć w przyszłość

W Kościele polskim i w archidiecezji lubelskiej organizowany jest już XII Tydzień Biblijny pod hasłem "Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia". Wydarzeniu temu towarzyszy IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

Wydarzenie rozpocznie się 26 kwietnia i potrwa do 2 maja. Wraz z Tygodniem Biblijnym odbędzie się IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

- W tym roku nawiązuje ono do przeżywanej przez nas niedawno 1050. rocznicy Chrztu Polski i proklamacji Ewangelii, która stała się kamieniem węgielnym polskiego narodu i państwa oraz polskiej kultury. Słowo Boże ukształtowało naszą tożsamość jako Polaków i stanowiło światło w najtrudniejszych chwilach naszego narodowego życia. Także w obecnym czasie, kiedy jako społeczeństwo zmagamy się z pandemią o globalnym zasięgu, niesie ono siłę zmartwychwstałego Chrystusa i pociechę Ducha Świętego, motywuje do służby i do poświęcenia. Serdecznie zachęcamy do tego, abyśmy w naszych parafiach w czasie XII Tygodnia Biblijnego i IV Narodowego Czytania Pisma Świętego dzielili się nawzajem skarbem Ewangelii - mówi ks. prof. Mirosław Wróbel , moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w Archidiecezji Lubelskiej.

Organizatorzy zachęcają, by w Tygodniu Biblijnym we wszystkich parafiach archidiecezji lubelskiej przeprowadzić uroczystą intronizację Pisma Świętego oraz wygłosić homilie biblijne zachęcające do systematycznego czytania słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych.

- Czas epidemii może stać się wielką okazją do przybliżenia skarbu Ewangelii wiernym przez kazania biblijne, konferencje i nabożeństwa transmitowane drogą internetową i przez media społecznościowe - podkreśla ks. Mirosław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama