Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ogromna armia wsparła chorego Filipka. Chłopiec poleci do USA po życie

W ciągu miesiąca udało się zebrać 5 mln zł na ratowanie życia chłopca chorego na złośliwego guza mózgu.

Cudem jest fakt, że w tak krótkim czasie udało się zebrać tak wielką kwotę na ratowanie małego chłopca z Jawidza pod Lublinem.

Żeby Filip Bulland mógł wyjechać na leczenie w Stanach Zjednoczonych, które w tej chwili jest jedyną nadzieją na życie dla chłopca, potrzebne było przeszło 5,5 mln zł.

Jeszcze kilka dni temu brakowało 3 mln, a pieniądze trzeba było zebrać do końca kwietnia. W akcję zbiórki niewyobrażalnej dla przeciętnego człowieka sumy zaangażowało się wielu ludzi, także tych, którzy Filipa i jego rodziny nigdy na oczy nie widzieli. Na profilu facebookowym "Licytacje dla Filipka" ogromna liczba osób chciała podzielić się tym, czym mogła. Zbiórkę na portalu Się pomaga wsparło prawie 131 tys. osób.

Wiele osób podjęło w intencji zdrowia Filipa także post i modlitwy.

Udało się zebrać prawie 6 mln zł. Dziecko może wyjechać na 10 miesięcy leczenia w USA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • morfeo
  02.05.2020 11:06
  Radość z dobrych ludzi, którzy potrafią się zmobilizować przyćmiewa ogromny smutek z tego, że dzisiaj leczenie raka u dziecka kosztuje ciężkie miliony, bo u góry są krwiożerczy kapitaliści, którzy robią miliardowe biznesy dosłownie po trupach.
  Dlaczego pojedyncze dawki leków kosztują 20 albo 60 tysięcy dolarów? Przecież te leki nie są zrobione z platyny ani pyłu księżycowego. Dlaczego nowojorski lekarz specjalista nawet na Ciebie nie spojrzy, jeśli nie zobaczy wpłaty w wysokości 5 albo 10 tysięcy dolarów za jedną wizytę? To wszystko tyle kosztuje wyłącznie dlatego, że może tyle kosztować - kiedy umiera Ci dziecko, zapłacisz każdą cenę, żeby je uratować.
  Dobrze, że dla ratowania Filipka znalazło się 130 tysięcy dobrych i hojnych ludzi. Źle, że tyle ludzi musiało się znaleźć.
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama