Ks. Mietek Puzewicz o Nowym Radiu

Oprócz maseczek, rękawiczek i płynów dezynfekujących ludzie potrzebują dziś dobrego, mądrego i ciepłego słowa - przekonuje główny pomysłodawca projektu. 

Centrum Wolontariatu w czasie koronawirusa mocno zaangażowało się w pomoc potrzebującym. Do tej pory udało się rozdać 50 tys. ton darów. 

Od 3 maja działa także najnowszy projekt Centrum, w który zaangażowali się lubelscy artyści - Nowe Radio. 

- Potrzebujemy słów, które budowałoby w nas właściwe, realne podejście do tej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy - tłumaczy ks. Mietek Puzewicz, główny inicjator powstania radia. - Taką właśnie też funkcję będzie spełniać Nowe Radio. Mam nadzieję, że będzie radiem pełnym dobrego, mądrego słowa, ale liczę też, że będzie to nasze wspólne radio.

To radio, jak przekonuje ks. Mietek, ma za zadanie łączyć ludzi, którzy mają wspólną wrażliwość. - To właśnie słuchacze mają tworzyć program, zgłaszając swoje propozycje, dzwoniąc na antenę.  

Nowe Radio jest skierowane do ludzi, którzy mają wrażliwość na innego człowieka, szukają odpowiedzi na ważne tematy, stawiają sobie odważne pytania i chcą żyć solidarnie.

Jak zapowiada ks. Mietek, Nowe Radio nie będzie miało konkretnej ramówki. - Chcemy, żeby ono było odzwierciedleniem rzeczywistości. Nie chcemy jej wpychać w ramówkę, ale chcemy, żeby to ona zagościła na naszej antenie - podkreśla. - To właśnie rzeczywistość będzie kształtowała ramówkę.

W najbliższym czasie oprócz świetnej muzyki na antenie najczęściej będzie można usłyszeć wiadomości związane z pandemią i sytuacją ludzi w jej czasie, ale na bieżąco będą przekazywane także aktualne informacje. - Jeśli coś się wydarzy, to będziemy o tym informować od razu, nie czekając na konkretną godzinę przeznaczoną na wiadomości - zaznacza ks. Puzewicz. 

Nowe Radio ma z założenia być miejsce, w którym oddaje się głos tym, którzy na co dzień tego głosu nie mają. - Chodzi o osoby bezdomne, więźniów, uchodźców, osoby niepełnosprawne i ubogie. Ale chcemy też, by w Nowym Radiu było dużo miejsca dla rodzin czy ludzi młodych - tłumaczy ks. Mietek. 

W Nowym Radiu będzie można usłyszeć także o tym, co się dzieje w innych krajach. Będą audycje po ukraińsku a z czasem także pojawią się inne języki, bo internet nie ma granic państwowych. 

Głównymi prowadzącymi audycje są artyści związani z Lublinem: Krystyna Cugowska, Grzegorz Głuch i Marcin Wąsowski. 

Radia słuchać można na stronie internetowej Nowe Radio

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..