Nowy numer 38/2023 Archiwum

Alicja ciągle jest z nami. Historia od dzieciństwa do śmierci

Ośrodek Neurorehabilitacji w Turce po przerwie wznowił działalność. Na pacjentów i wszystkich tych, którzy odwiedzają to miejsce, czeka niespodzianka.

Na ścianach ośrodka zawisła historia życia dziewczyny, dzięki której to miejsce powstało, i która uruchomiła w tak wielu ludzkich sercach pokłady dobra.

- To pomysł mojego męża - mówi mama Alicji Mazurek - Agnieszka. - Od dawna przymierzał się, by zebrać wszystkie fotografie Ali i w ten sposób przedstawić jej życie od dzieciństwa aż do śmierci - opowiada. 

Trwało to bardzo długo, bo było to niezwykle trudne emocjonalnie. - W ogóle nie mogłam się zmierzyć z tym zadaniem - stwierdza pani Agnieszka. - Aż w końcu przyszedł ten moment i daliśmy radę. 

W realizacji projektu rodziców Ali wsparł ks. Emil Mazur. - To taki nasz anioł stróż - podkreśla Agnieszka Mazurek. - Przyjechała też siostra Estera Andrzejewska,  która od dawna bardzo nam pomaga. Razem udało nam się pokazać cud życia naszego dziecka. 

Wystawa wspomnieniowa kończy się białą kartą. - To miejsce na wszystkie cuda, które się dzieją, i które jeszcze będą się dziać - mówi A. Mazurek. 

Ośrodek neurorehabilitacji w Turce został uroczyście otwarty 15 grudnia 2019. W otwarciu wzięła udział Alicja Mazurek. Dwa tygodnie później dziewczyna zmarła. 

Choć Ali nie ma już wśród nas, dzięki niej cały czas dzieją się rzeczy niezwykłe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast