Nowy numer 39/2023 Archiwum

Hospicjum Dobrego Samarytanina potrzebuje karetki. Trzeba zebrać niemal 100 tys. zł.

Ks. prof. Mirosław Kalinowski apeluje o pomoc w zakupie karetki dla lubelskiego hospicjum.

Na portalu zrzutka.pl uruchomiona została zbiórka pod nazwą Jazda dla Hospicjum. Lubelskie Hospicjum Dobrego Samarytanina potrzebuje nowej karetki. 

W opisie zrzutki prezes hospicjum ks. prof. Mirosław Kalinowski wyjaśnia, że sytuacja ostatnich tygodni znacząco i nierzadko niekorzystnie zmieniła funkcjonowanie także placówki hospicyjnej.

- Wielu mieszkańców Lublina i osoby odwiedzające nasze piękne miasto miało okazję zauważyć na początku kwietnia w kilku miejscach, m.in. na skarpie Zamku Lubelskiego, przy ulicy Krańcowej, na placu przy Centrum Kultury, klomby kwitnących tysięcy żonkili, posadzonych na jesieni 2019 roku przez uczniów szkół i studentów uczelni w ramach naszej akcji Pola Nadziei, stanowiącej piękną odpowiedź młodzieży na nasze prośby o wsparcie - pisze prezes.

Wyjaśnia także, że w tym roku dotknęła placówkę - jak wszystkich - przymusowa bezczynność w realizacji zaplanowanych, cyklicznych akcji służących gromadzeniu środków na niezbędne wydatki zaplanowane na ten rok. - To radykalnie ograniczyło możliwość pozyskania funduszy na szczególnie pilne potrzeby, w tym przypadku - na zakup środka transportu medycznego.

Hospicjum Dobrego Samarytanina służy chorym i ich rodzinom od ponad 30 lat, korzystając z dobroci serca tysięcy ludzi wspierających to dzieło między innymi przekazując 1 procent dorocznego podatku na cele statutowe.

Działający przy hospicjum Społeczny Zakład Opieki Hospicyjnej świadczy usługi stacjonarne przy ul. Bernardyńskiej (ok. 400 osób umierających rocznie), ale także w środowisku domowym podopiecznych.

Hospicjum wspiera rodziny osób dotkniętych chorobą nowotworową, które decydują się podjąć trud codziennej opieki, dojeżdżając do miejsc ich zamieszkania. Zarząd hospicjum pełni swoją rolę w formie stuprocentowego wolontariatu, nie pobierając żadnych wynagrodzeń, zwrotów kosztów, delegacji itp.

Każdy kto chciałby wesprzeć hospicjum może dokonać wpłaty na portalu zrzutka.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast