Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ks. prałat Tadeusz Pajurek zaprasza na obchody 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

Parafia św. Rodziny w Lublinie nazywana parafią "papieską" organizuje dwudniowe uroczystości związane z przypadającą 18 maja 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły.

Na terenie parafii św. Rodziny w 1987 r. papież Jan Paweł II odprawił Mszę św. Udzielił też święceń kapłańskich. Do dziś rocznicę tych wydarzeń Lublin, a w szczególności parafia na Czubach świętują bardzo uroczyście.

Tym razem "papieska" parafia zaprasza na wspólne świętowanie 100. rocznicy urodzin papieża Polaka.

Z racji panujących obostrzeń nie wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w uroczystościach, ale większość wydarzeń będzie transmitowana. 

Świętowanie w parafii św. Rodziny rozpocznie się w niedzielę 17 maja od wyjątkowego koncertu zatytułowanego „Dar i Tajemnica”. Koncert rozpocznie się o godz. 19 i będzie na żywo transmitowany przez przez TVP3 Lublin i przez stronę internetową parafii: www.rodzina.lublin.pl

W programie koncertu poezja, wiersze Karola Wojtyły i część I „Tryptyku Rzymskiego”, wątki autobiograficzne z „Daru i Tajemnicy”, niektóre myśli z wywiadu rzeki „Przekroczyć próg nadziei”, fragment listu do twórców.

Wykonawcy:

• Jerzy Zelnik - recytacja
• Bogusław Morka - śpiew
• Robert Grudzień - organy, fortepian

Na dzień urodzin Karola Wojtyły - 18 maja, zaplanowano całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy - połączoną z nabożeństwem różańcowym (cztery części różańca - 8.00, 11.30, 15.00, i 20.30).

O godz. 18.00 sprawowana będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa Mieczysława Cisło.  

Obchody zakończą się wspólnym Apelem Jasnogórskim. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama